Menu
Srovnání cashback portálů podle návštěv z vyhledávání

Srovnání cashback portálů podle návštěv z vyhledávání

1 minuta čtení

Na začátku nového měsíce pravidelně srovnáváme data návštěvnosti portálu TIPLI s naší konkurencí.

Jedním z vyhodnocovaných parametrů je počet návštěv z přirozeného vyhledávání (organicu). Tj. kolik návštěv na TIPLI přijde na základě pozice ve vyhledávačích. Tuto návštěvnost získáváme zdarma bez placených kampaní na vyhledávačích.

Ten odskok ve výsledcích mě až překvapil. Portál Tipli směřuje k překonání hranice 400.000 návštěv z vyhledávačů měsíčně, nejbližší tuzemská konkurence nabízející cashback dosahuje sotva 18 % našeho výsledku.

Oblast SEO a content marketingu patří mezi několik aktivit, u kterých sleduji raketový růst našich znalostí za poslední 3 roky. Rozvíjíme v týmu na místní poměry myslím velmi solidní know-how, se kterým nám pomáhá několik předních odborníků.

Hodně mě osobně SEO a content baví, abych se přiznal. To výsledkům myslím také pomáhá. Nemáme potíž alokovat na SEO a content dost prostředků. Stejně jako všude jinde, samo to nevyroste, SEO a content umí spolykat dost zdrojů a to myslím, že jedeme velmi štíhle a efektivně. Tak potěší podobné výsledky.

Slovy mého parťáka: „Slušně je válcujeme“

Teď neusnout na vavřínech a příští měsíc můžeme být zase o dost lepší. Portál TIPLI je stále velmi mladý portál, máme za sebou pouze 2,5 roku na trhu, o to je naše pozice ve vyhledávačích těžší.

Ambice máme obrovské a brzy v téhle metrice jistě překonáme 500.000 a proč by tam příští rok nemohl být v Česku 1.000.000 návštěv měsíčně z vyhledávání? 🙂 Jak jsem naznačoval dříve, rosteme 4 měsíce v kuse tempem 120 % meziročně a děláme vše pro udržení tohoto tempa!

Pozn. Data jsou pouze za tuzemské portály. Pro sledování výsledků vývoje návštěvnosti používáme nástroj SimilarWeb, který patří mezi nejelpší nástroje competitive intelligence (CI) na světě. Podle naší zkušenosti není nástroj SimilarWeb dokonalý, má odchylky, nicméně pro rámcový přehled se osvědčil a je doporučovaný řadou respektovaných odborníků.

Poslední aktualizace: 06. 05. 2019