Menu
Srovnání cashback portálů – jedničkou je portál Tipli

Srovnání cashback portálů – jedničkou je portál Tipli

7 minut čtení

Princip cashbackových portálů je v zásadě stejný. Cashback portály nabízí peníze zpět z ceny nákupů na internetu. Na českém trhu je hned několik cashback portálů. Mezi nejúspěšnější cashback projekty v ČR patří cashback portál Tipli, který má největší počet registrovaných uživatelů a zároveň působí v nejvíce státech, což umožňuje nabídnout více výhod uživatelům. S odstupem následují portály Plná Peněženka a Vratné Peníze.

Srovnání cashback portálů podle počtu registrací

Úspěch cashback portálů lze definovat na základě řady proměnných. Jedním z důležitých je počet registrovaných uživatelů. Z tohoto srovnání vychází nejlépe cashback portál Tipli, který ke konci roku 2018 eviduje 710.000 registrovaných uživatelů. Plná Peněženka ve stejném období uvádí 530.000 registrovaných uživatelů a Vratné Peníze uvádějí kolem 110.000 registrovaných.

Srovnání cashback portálů podle návštěvnosti

Dalším významným ukazatelem z hlediska srovnání úspěšnosti cashback portálu je návštěvnost webu. Nejčastěji používaným nástrojem při srovnání návštěvnosti na internetu je portál SimilarWeb, který lze je použít pro monitoring návštěvnosti webů, které svá data nezveřejňují. Stačí zadat webovou adresu a nástroj nabídne detailní přehled návštěvnosti, včetně zdrojů, hlavních stránek a dokonce i webů kam návštěvníci zkoumaného chodí.

Při porovnání dat Tipli (modrá křivka) a konkurenčních cashback portálů dle nástroje SimiliarWeb, je průměrná návštěvnost Tipli za poslední 3 měsíce vyšší zhruba o 150.000 návštěvníků. Vysokou návštěvnost a počet registrovaných uživatelů jsou odrazem kvalitního prozákaznického přístupu a kladných recenzí, které se vlivem sociálních sítí rychle šíří a přivádějí tak na web další uživatele.

Srovnání cashback portálů – hlavní ukazatele

Nakupování s cashbackem bylo ještě před pár lety neznámým fenoménem. Dnes s cashbackem nakupuje každý desátý Čech. Jen Tipli odesílá na bankovní účty svých uživatelů přes 1 milion korun každý měsíc. Za 2 roky na trhu Tipli vyplatilo přes neuvěřitelných 56 milionů korun v cashback odměnách.

Jak už bylo zmíněno v úvodu, mezi nejúspěšnější cashback projekty v ČR patří Tipli, dále Vratné Peníze nebo Plná Peněženka. Jak se zmíněné portály od sebe liší a který z nich je nejlepší? Níže uvádím 5 faktorů, které je třeba zvážit, pokud uvažujete o registraci a nakupování skrze cashback portál.

  1. Velikost cashback odměn. Všechny cashbackové portály mají jeden společný cíl, kterým je poskytování cashback odměn svým uživatelům. Každý portál se však liší výší cashbacku a zákazníci samozřejmě dají přednost tomu portálu, který jim nabídne nejvyšší odměnu za nákup. Tu aktuálně nabízí společnost Tipli (33 %), následují Vratné peníze (30 %) a Plná Peněženka (25 %).
  2. Počet nabízených obchodů. Každý cashbackový portál nabízí různý počet partnerských obchodů. Jedná se o jedno z významných kritérií, které určuje velikost portálu. Čím více obchodů má zákazník k dispozici, tím větší možnost k nákupu se mu naskýtá. Portály dnes již nespolupracují pouze s tuzemskými obchody, ale přibývá stále více těch zahraničních, které jsou pro uživatele zajímavé. Tipli svým uživatelům nabízí přes 2 000 partnerských obchodů, Plná Peněženka více než 1 000 a Vratné Peníze přes 400.
  3. Limit pro výplatu odměn. Jedním z kritérií, které by měl uživatel zvážit před tím, než se registruje a nakoupí přes cashbackový portál, je minimální limit pro výplatu cashback odměn. Ze srovnání cashback portálů (viz tabulka výše) nejlépe vychází Tipli a Plná Peněženka, kde si uživatel může své cashback odměny vyplatit již od 1 Kč. Oproti tomu při využití služeb portálu Vratné Peníze musí uživatel překročit hranici 300 Kč, aby si peníze mohl převést na svůj bankovní účet.
  4. Recenze. Uživatelské recenze hrají významnou roli při rozhodování potenciálních uživatelů. V druhé řadě je to cenný feedback pro samotnou službu, na základě kterého je možné produkt dále rozvíjet. Podle hodnocení na Facebooku je nejlépe hodnoceným cashbackem v ČR portál Tipli.
  5. Vstupní bonus. Odměna za první nákup je v dnešní době častým marketingovým nástrojem řady firem. Ani cashbacky neotálejí a k prvnímu nákupu nabízejí vstupní bonusy. Nejvíce dostanete na Tipli, kde k prvnímu nákupu získáte 100 Kč. Na Plné Peněžence nebo Vratných penězích se vstupní bonus pohybuje okolo 50-60 Kč.

Jelikož se na našem trhu za poslední roky objevily nové cashbackové portály, bylo nutné se zaměřit na konkurenční výhody. Tipli například začalo poskytovat další služby, jako je třeba srovnávač letáků nebo sekce finance. Plná Peněženka a Tipli také vydávají články, v nichž radí, jak výhodně nakupovat na internetu a zákazníci se zde mohou inspirovat.

Jak se cashback Tipli stal jedničkou na trhu?

Od spuštění Tipli v roce 2016 se změnila spousta věcí. Jednu ale měnit nechceme! Stále nabízíme uživatelům nejvyšší (33%) cashback odměny na trhu. Výše průměrné provize se na Tipli pohybuje mezi 5 až 10 procenty. Registrace a používání Tipli je zdarma.

Když jsme Tipli zakládali, ani jsme nepomysleli na to, že po dvou letech se staneme jedničkou na trhu. Aktuálně jsme totiž i nejlépe hodnoceným cashback portálem v ČR! Na Facebooku máme hodnocení 4,8 hvězdiček, což je ve srovnání s ostatními cashback portály nejvyšší hodnocení. Cesta až sem nebyla vždy jednoduchá. Museli jsme překonat hodně překážek, abychom se dostali tam, kde jsme teď. Zatím to ale vypadá na dobře rozjetý projekt.

Vzhledem k tomu, že Tipli v roce 2017 expandovalo na Slovensko a polský trh, celkový počet partnerů Tipli přesahuje 4.000 e-shopů. Cashback je možné získat ve více než 2.000 obchodech. Mezi významné partnery Tipli patří Booking.com, polské Allegro nebo AliExpress.com, kde je měsíčně realizováno přes stovky tisíc transakcí. Z tuzemských partnerů patří mezi oblíbené obchody MALL.cz, NOTINO nebo Dr.Max.

Portál Tipli – nejlépe hodnocený cashback portál v ČR

Jedním z důvodů, proč má Tipli tak vysoké hodnocení a kladné reference, je především prozákaznický přístup. Uživatelská podpora funguje v podstatě nonstop. Uživatelé s námi mohou komunikovat prostřednictvím live chatu, kde obdrží okamžitou odpověď. Průměrná doba odpovědi na e-maily je potom půl hodiny.

V posledních letech roste popularita asijských e-shopů. Jen přes Tipli je v Česku měsíčně zrealizováno přes 150.000 nákupů v e-shopech a téměř 30 % veškerých transakcí tvoří objednávky z čínského AliExpress.com. A právě na AliExpress poskytujeme v porovnání s konkurencí nejvyšší (10%) cashback.

Trend nákupů v Číně kažodoročně roste. AliExpress každodoročně pořádá 11. 11. celosvětově známou akci AliExpress Day, která  pokaždé boří hranice e-commerce. Letošní tržby překonaly za jediný den 700 miliard korun! AliExpress je silné téma, proto jsme po skončení akce vydali tiskovou zprávu, kde jsme shrnuli výsledky AliExpress Day 2018.

Tipli vyhrává Affiliate projekt roku 2018!

V pořadí již druhý ročník soutěže pro všechny affiliate partnery Affiliate projekt roku 2018 proběhl dne 15. 11. 2018. V soutěži byly vyhlášeny 2 kategorie: Obsahové portály a Ostatní affiliate portály. S Tipli jsme se (k překvapení všech nominovaných) umístili na 1. místě v kategorii Ostatní affiliate portály!

Je to neuvěřitelný výsledek, ve který jsme všichni doufali. Ale upřímně? Nečekali jsme, že po 2 letech na trhu bychom tak prestižní soutěž mohli vyhrát. Je pravda, že o první místo se dělíme s portálem Plná Peněženka. Spoluvýherce byl ale založen o celé 4 roky dříve a tak výsledek chápeme jako velký úspěch celého týmu Tipli.

Tipli do prohlížeče používá přes 40.000 lidí

Velmi populárním doplňkem je přidání si Tipli do prohlížeče. Za stáhnutí doplňku získá uživatel bonus a navíc mu tento doplněk usnadní nakupovaní. Jak? Při vstupu do obchodu ho totiž upozorníme, že se jedná o partnerský obchod Tipli a je tedy možné získat cashback z plánovaného nákupu. Doposud si Tipli doplněk přidalo do prohlížeče přes 40.000 uživatelů, což je ve srovnání s konkurenční Plnou peněženkou o 9.000 uživatelů více.

Tipli není jenom cashback portál

Ačkoli je poskytování cashbacku naší hlavní náplní, chceme našim zákazníkům nabídnout i něco navíc. Proto si u nás mohou uživatelé prohlédnout např. nabídku aktuálních letáků nebo Tipli magazín s radami, jak ušetřit na internetových nákupech. Také často pořádáme různé soutěže, které jsou mezi uživateli dost populární. Největší úspěch jsme zaznamenali se soutěží o tablety Huawei nebo lyžařskou výbavu značky HEAD v hodnotě 75.000 Kč.

Uživatelé mají navíc možnost vydělat si na Tipli pěkné peníze. Každý registrovaný uživatel může získat celkem 4 500 Kč za přivedení kamarádů, kteří na Tipli nakoupí. Aktuálně jsme uživatelům vyplatili přes 200.000 korun za doporučení Tipli svým známým.

Být nejmladší firmou na trhu není jednoduché, ale my v Tipli jsme to vzali jako výzvu. A právě zapálení celého týmu pro to, co děláme, nás dostalo na první místo mezi cashback portály. O tom svědčí nejen to, že máme největší počet registrovaných uživatelů, ale především výborná hodnocení našich zákazníků.

Poslední aktualizace: 17. 12. 2018