Menu
Stahování z YouTube – video, písničky, MP3 a MP4 download

Stahování z YouTube – video, písničky, MP3 a MP4 download

4 minuty čtení

Je potřeba si stáhnout video či písničku z YouTube, ale jak na to? V tomto článku jsou rozebrány jednotlivé možnosti, jak nejlépe stáhnout video či MP3 z YouTube.

Stahování z YouTube

I v dnešní době stále existují chvíle, kdy člověk nemá k dispozici internetové připojení a hodí se mu mít jeho oblíbenou přednášku, hudební klip či video oblíbeného YouTubera stažené v mobilu. Málokdo také ví, že se z Youtube dají stahovat i některé filmy zdarma. Nebo se mu například může u videa líbit hudební podkres, který si chce stáhnout. Bohužel ale neví, jak se tento hudební podkres jmenuje. V této chvíli přichází vhod možnost stáhnout si z YouTube video nebo MP3 do počítače nebo mobilu.

Video nebo MP3 z YouTube je možno si stáhnout pomocí webových nebo softwarových programů. Těm se říká konvertory, nebo také downloadery. Downloadery jsou dostupné buď přímo online na webových stránkách nebo musí být nejdříve nainstalovány (softwarové downloadery).

Rychlost stahováníPodporované formátyMnohonásobné stahování
Yout.com (web)cca 150 kB/sMP3 (128 kbps), MP4 (720p)Ne
MP3Fiber (web)cca 150 kB/sMP3 (320 kbps), MP4 (720p), M4A, WEBMNe
4K Video Downloader (software)cca 2 MB/sMP3 (320 kbps), MP4 (8K), M4A, MKV, FLV, 3GPAno
TubeMate (mobil)cca 1 MB/sMP3 (128 kbps), MP4 (4K), M4A, WEBM, OGGAno

Z tabulky je patrné, že online downloadery trpí nízkou rychlostí stahování a nepodporují až tak mnoho formátů. Na druhou stranu pro jejich používání není potřeba do počítače nebo mobilu nic instalovat.

Webové downloadery

Webové downloadery mají výhodu, že je není nutno instalovat a jsou k dispozici vždy a všude. Nevýhodou je obvykle pomalejší download a menší možnost výběru požadovaného formátu v porovnání se softwarovými downloadery. Často se navíc před samotným stažením musíte proklikat otravnými vyskakujícími okny.

Yout.com

Nejjednodušším způsobem, jak stáhnout video či MP3 z YouTube, je smazat koncovku -ube z URL adresy videa.

Z URL adresy https://www.youtube.com/watch?v=rjlSiASsUIs vymažete koncovku -ube a dostanete https://www.yout.com/watch?v=rjlSiASsUIs.

Tento odkaz přesměruje člověka na stránku downloaderu, kde si může vybrat požadovanou kvalitu a formát – nejvyšší možná kvalita s free účtem je u audia 128 kbps a u videa 720p.

Yout.com

MP3Fiber

Pokud se 128 kbps audio zdá nekvalitní, lze využít služby MP3Fiber. U té si jde vybrat kvalitu audia až do 320 kbps. MP3Fiber umožňuje také stáhnutí videa ve formátu MP4.

MP3Fiber

MP3Fiber poskytuje rozsáhlé možnosti nastavení kvality výstupu

Softwarové downloadery

Při instalaci softwarových downloaderů je nutno dát pozor na to, co se instaluje. Bohužel v instalačních balíčcích bývá většinou přibaleno mnoho balastu, který by mohl zpomalit počítač. Výhodou softwarových downloaderů je větší možnost nastavení formátu a kvality stahovaného videa než u webových downloaderů. Také mívají většinou přívětivější uživatelské rozhraní a rovněž stahování bývá rychlejší.

4K Video Downloader

Dle mnohých lidí je 4K Video Downloader nejlepším downloaderem. Umožňuje stahovat video či audio z YouTube, Vimea nebo např. Facebooku. Po instalaci se zobrazí přehledné menu, kde se po zkopírování URL adresy videa dá vybrat požadovaný formát i kvalitu.

Pro videa je na výběr z formátů MP4 (až do rozlišení 8K), MKV, 3GP a FLV. Pro audio poté MP3 (až do 320 kbps), M4A a OGG. Funkce Chytrý režim umožňuje přednastavit požadované parametry pro stahované soubory.

Placená verze, která stojí 12 euro, nabízí navíc možnost stahování kompletních playlistů nebo automatické stažení nového videa z odebíraného kanálu.

Mobilní downloadery

V době chytrých telefonů nelze zapomenout na mobilní downloadery. Stáhnout si video či MP3 z YouTube se hodí obzvláště, pokud člověka čeká dlouhá cesta bez internetu a chce si stáhnout např. oblíbenou přednášku nebo oblíbené YouTube písničky.

Video či MP3 z YouTube lze do mobilu stáhnout dvěma způsoby. Buď se video stáhne na počítač a potom přesune do mobilu, nebo se video stáhne pomocí mobilního downloaderu přímo do mobilu.

TubeMate

Nejznámější mobilní downloader vůbec. Je k dispozici jak na Android, tak na iOS. Bohužel není dostupný ani na Google Play, ani na Apple Store a musí být stažen z oficiálních stránek.

Při stahování si můžeme vybrat z široké palety formátů

TubeMate umožňuje stáhnout si video či MP3 nejen z YouTube, ale například i z portálů DailyMotion, Vimeo, apod. Také podporuje všechny známé formáty (MP3, MP4, M4A) a uživatelské prostředí je velmi intuitivní.

TubeMate ikonka pro stáhnutí se zobrazuje v rohu obrazovky displeje a umožňuje stáhnout jakékoliv video nebo YouTube písničky přímo do mobilu nebo SD karty.

Závěr

V minulosti šlo z YouTube videa pohodlně stahovat přímo pomocí rozšíření v prohlížeči. Bohužel v roce 2017 Google tyto rozšíření zakázal. V současné době je doporučeno pro stahování videí a audia do počítače 4K Video Downloader a pro stahování do mobilu aplikaci TubeMate.

Poslední aktualizace: 28. 06. 2018