Menu
Starbucks Rewards – káva zdarma a další výhody v kavárnách Starbucks

Starbucks Rewards – káva zdarma a další výhody v kavárnách Starbucks

3 minuty čtení

Síť oblíbených kaváren Starbucks svým zákazníkům kromě kvalitní kávy a chutného občerstvení nabízí také členství ve věrnostním programu Starbucks Rewards, díky kterému lze sbírat takzvané Hvězdy a nakupovat veškerý sortiment se slevou. Na jaké další výhody tohoto programu se lze těšit a jak se stát jeho členem?

Světový řetězec kaváren Starbucks na českém trhu působí již přes deset let a stejně jako v jiných zemích se těší vysoké oblíbenosti. Kromě dokonale pražené a profesionálně připravené kávy a různého občerstvení nabízí také příjemnou atmosféru, poslech kvalitní hudby a bezplatné připojení k internetu.

Jak program Starbucks Rewards funguje?

Zájemci o členství ve věrnostním programu Starbucks Rewards si nejprve musí v jedné z kaváren Starbucks zakoupit zákaznickou kartu, takzvanou Starbucks Card. Tu je pak třeba zaregistrovat v mobilní aplikaci nebo na adrese Card.starbuckscoffe.cz.

Ihned po registraci karty získá člen programu 50 Hvězd. Za každých 100 nasbíraných Hvězd má poté nárok na nápoj ve velikosti Tall či Grande zdarma. Kromě toho program Starbucks Rewards přináší i další výhody:

 • informace o nových produktech
 • informace o slevách
 • speciální nabídky

Hvězdy představují měnu věrnostního programu Starbucks Rewards. V případě zaplacení kartou Starbucks Card nebo pomocí mobilní aplikace bude na členský účet připsán určitý počet hvězd – 1 hvězda = 12 Kč.

Tip: Na podobném principu je založen také věrnostní program Costa Coffee Club, který nabízí řetězec neméně oblíbených kaváren Costa Coffee. Mezi jeho výhody patří rovněž slevy na všechny produkty z nabídky. Slevy na zrnkovou kávu pak nabízí věrnostní program TchiboCard.

Starbucks Card

Starbucks Card funguje jako předplacená karta, kterou lze dobíjet a platit s ní za produkty ve všech kavárnách Starbucks v ČR. Starbucks Card lze vlastnit ve fyzické podobě, nebo ji integrovat do mobilní aplikace Starbucks. Pro získání digitální karty je třeba při registraci do programu zvolit pole ,,Získat digitální kartu“.

Minimální částka nabití je 200 Kč a maximální 5 000 Kč. Starbucks Card lze dobíjet u baristy v kavárně Starbucks, prostřednictvím mobilní aplikace nebo v osobním účtu.

Starbucks Card je platná 12 měsíců po uskutečnění poslední transakce. Po každém dobití karty nebo zaplacení nákupu je tedy její platnost 12 měsíců od tohoto okamžiku.

Zelený a Zlatý status

Každý nově registrovaný člen programu automaticky získává tzv. Zelený status, mezi jehož výhody patří:

 • slevy
 • speciální nabídky
 • promo nabídky
 • nápoj zdarma za každých 100 nasbíraných Hvězd

Pokud se zákazníkovi podaří nasbírat 200 Hvězd během 12 měsíců, získá Zlatý status, který ke zmíněným výhodám Zeleného statusu přináší navíc:

 • více speciálních nabídek
 • dárek k narozeninám
 • zlatou kartu v aplikaci
 • espresso shot / extra topping do nápoje
Kavárny Starbucks jsou oblíbené pro kvalitní nabádku kávy i útulné prostředí.
Kavárny Starbucks jsou oblíbené pro kvalitní nabídku kávy i útulné prostředí.

Jak zjistím, že mám dostatečný počet hvězd?

Poté, co člen programu Starbucks Rewards nasbírá 100 Hvězd, obdrží do 24 hodin poukaz na nápoj zdarma do e-mailové schránky. Při používání mobilní aplikace se tato informace případně objeví na úvodní stránce po přihlášení.

Poukaz na nápoj stačí ukázat baristovi u pokladny při další návštěvě kavárny Starbucks.

Každý kupon má omezenou platnost, která činí jeden měsíc od jeho odeslání na e-mailovou adresu.

Jsou nějaká omezení?

Pokud jde o produkty, které lze kartou Starbucks Card platit, žádné omezení není – karta se vztahuje na veškerý sortiment v kavárnách Starbucks.

Kartu vydanou v České republice však není možné využívat v zahraničí, to samé platí i pro karty vydané v jakémkoliv jiném státě.

Kavárny Starbucks

Kavárny Starbucks jsou svým vzhledem nezaměnitelné. Každá z nich je vybudovaná v jedné se čtyř designových koncepcí a svým zákazníkům díky útulnému prostředí poskytují příjemný zážitek a pohodlí. Kde v České republice si lze vychutnat kávu Starbucks?

Aktuálně se u nás nachází přes třicet kaváren, přičemž tou největší z nich je pobočka Starbucks v Praze v domě U Zlatého velblouda. Další pražské pobočky jsou zobrazeny na mapě níže.

Mapa kaváren Starbucks – Praha.
Mapa kaváren Starbucks – Praha.

Další pobočky se nacházejí v Hradci Králové, Ostravě nebo Olomouci. V Brně nalezneme hned několik kaváren Starbucks.

Mapa kaváren Starbucks – Brno.
Mapa kaváren Starbucks – Brno.

Kromě kvalitní kávy a příjemného prostředí je předností kaváren Starbucks snaha minimalizovat svůj dopad na životní prostředí. Při výstavbě každé provozovny je například využívána místní pracovní síla i materiál.

V samotných kavárnách se pak nachází mnoho recyklovatelných prvků, konkrétně například recyklovatelná víčka, která se obejdou bez plastových brček.

Poslední aktualizace: 12. 02. 2019