Menu
Tady report z pracovního výjezdu do kýčovitého Rakouska

Tady report z pracovního výjezdu do kýčovitého Rakouska

2 minuty čtení

V září jsme s týmem vyrazili na super teambuilding do Kokotska. V říjnu jsem měl delší dobu domluvený pracovní výjezd do mého oblíbeného Rakouska na prodloužený víkend. Vyrazil jsem s Petrem, který je můj parťák a druhý jednatel v Tipli. S Petrem spolu řešíme všechny výzvy v Tipli a k tomu Petr je také zapojený do všech dalších firem a projektů, na kterých pracuji. Proto je taková offsite akce vždycky hodně přínosná.

Na takovou pánskou jízdu se vydáváme jednou za rok – je to neuvěřitelně efektivní. Přestože si spoustu věcí řekneme v kanceláři, tak někde v horách, kde je úplně jiná atmosféra, se z nás najednou sypou nápady, které by jinak mohly zapadnout někde v šuplíku. Aktualizujeme a analyzujeme čísla, snažíme se předpovědět různé varianty směřování firmy nebo úspěšnosti dílčích projektů.

Daří se nám úspěšně zvládat to až kýčovité prostředí Rakouska. 🙈 Všude samé hory, lesy, zelené louky, ohrady plné ovcí, koz a krav. Kvalitní jídlo a čerstvý vzduch, který mě často na první večer úplně odbouchne, jak z Prahy nejsem zvyklý na takový nápor kyslíku do plic.

Tyhle akce nám dávají hodně prostoru pro improvizaci. To znamená probrat cokoli, co nás při našich výletech napadne. Mnohokrát z toho vzešlo několik super nápadů, které se nám podařilo rozjet a měly úspěch. Jiným a trochu náročnějším druhem akce je GEN režim, o kterém jsem se již rozepisoval v jednom článku.

Tentokrát jsme pro akci zvolili městečko Umhausen, které je nedaleko vyhlášeného lyžařského střediska Sölden. To je známe také tím, že se v něm natáčela jedna z úspěšných „Bondovek“ a teď tam na vrcholku rakouské třítisícovky vzniká největší muzeum Jamese Bonda.

Okolí Umhausenu bylo super pro ranní běhání i pro relax. S okysličeným mozkem jsme pak celý den měli dostatek energie pro přemýšlení. Určitě doporučuji udělat si výlet k Piburgskému jezeru. Příroda okolo je nádherná a jezero lehce termální, tak je oblíbené pro podzimní koupání. Otužilci, ke kterým bohužel nepatřím, si zde přijdou na své.

Na večeři se podařila hodně výborná volba. Vybrali jsme restauraci Gasthof Andreas Hofer, která má v hodnocení na Facebooku pět hvězdiček. To znamená průměrná čistá pětka z pěti. Na více než sto hodnoceních. Hodně dobrý. A musím říct, tohle hodnocení je oprávněné! Jídlo bylo výborný a obsluha pozorná. Právě ten servis mě v Rakousku vždycky dostane – u nás to pořád moc dobře neumíme. A i taková rakouská klasika jako jsou špecle se sýrem mě v tomhle podání naprosto nadchne.

Podtrženo sečteno. Povedený výjezd, spousta nápadů zapsána do Evernote, TODO a Basecampu. Na prvních věcech se už maká a jsou v realizaci. Tak to je správně, žádné flákání, pořádně si máknout a přitom si i něco užít. 💪🏼💪🏼
Poslední aktualizace: 29. 10. 2018