Menu
Jak se vydařil podzimní teambuilding na Kokotsku?

Jak se vydařil podzimní teambuilding na Kokotsku?

2 minuty čtení

Když jsme zakládali Tipli, maloval jsem si, jak s týmem budeme každé léto podnikat teambuildingy. A jsem moc rád, že tento plán stále vychází. Pokaždé se snažíme najít nějaké nové zajímavé místo. S managementem jezdíme na offsite akce většinou do hor. Tým marketingu a IT jsem vyvezl do krásné přírody na plzeňsku.

Strávit čas mimo kancelář je vždycky super. Lidi v týmu se ještě víc sblíží, což se po návratu do pracovního života projeví v lepší komunikaci. S sebou jsme si přivezli plný kufr jídla a pití. A nutno říct, že naši lidi se toho fakt nebojí, protože proti původnímu plánu jsme museli dodatečně nakoupit další 4 basy piva.

Nutno říci, že plzeňsko mě velmi mile překvapilo! Pro teambuilding jsme konkrétně zvolili oblast, která leží nedaleko humorně pojmenované části Kokotsko. Dopolední výlety jsme poté podnikli k místním dominantám, jako jsou Kokotské rybníky nebo pramen Čůráček. Česko je opravdu zajímavá země a jsem rád, že mě i po 34 letech stále dokáže něčím překvapit.

Kokotsko je takové čarovné místo. Mnoho kolegů mělo totiž problémy tam vůbec dojet. Jednomu týmu se zbláznila navigace a navedla je doprostřed lesa, a to byli už těsně před cílovou odbočkou. Dalšímu týmu se zase nedařilo nastartovat auto. Přes tyto peripetie se všem nakonec podařilo dorazit. Konkrétně do naší krásné chaty v Bušovicích.

První večer jsme měli pro teambuilding typickou grilovačku a pak jsme si užívali jídla a pití až do rána. Ráno bylo teda náročnější, jenže naši skvělí kolegové šéfkuchaři ho zpříjemnili vajíčky a palačinkami, to nás celkem postavilo na nohy. Vydali jsme se na procházku a poznávání okolí. A když je teď houbová sezóna v plném proudu, odnesli jsme si s sebou několik pěkných úlovků.

Po návratu z vycházky jsme se posilnili obědem a pustili jsme se do teambuildingových aktivit. Jak jsem již zmínil, teambuildingy mám rád, protože kolegové posilují týmového ducha, zefektivňují svou práci v týmu a v podstatě spojí příjemné s užitečným.

Odpoledne nám upravila plány náhlá změna počasí. Slunečné počasí zničehonic zmizelo, zatáhlo se a oblohu pokryly mraky. Z fajn venkovního posezení jsme se tedy museli přesunout dovnitř a ani to nám nezabránilo v zábavě.

Všechno zlé je k něčemu dobré a tak nám bouřka alespoň dala prostor k tomu lépe se poznat. Byl jsem velmi překvapen zálibami mých kolegů, o kterých jsem neměl ani tušení. V týmu je spousta hudebně nadaných lidí, kteří umí hrát na různé hudební nástroje,  jeden borec dokonce ovládá hrdelní zpěv. Máme v týmu vícemistra světa v silovém trojboji. Další má zase černý pás v karate – na toho si musíme dávat bacha.

Teambuilding mě utvrdil v tom, jak skvělý tým lidí v Tipli máme. Mám štěstí na lidi a moc si toho vážím. Jen je třeba s nimi stále pracovat a správně je vést. Být empatický, naslouchat jim a nebrat jejich feedback na lehkou váhu, protože oni jsou srdcem celé firmy a mohou vidět věci zase z jiného úhlu.

Poslední aktualizace: 29. 09. 2018