Menu
Teambuilding ve vile v jižních Čechách

Teambuilding ve vile v jižních Čechách

2 minuty čtení

Teambuilding v digitální agentuře Stario jsme pojali opět jako kombinaci práce se zábavou. To se nám velmi osvědčilo, tým to baví, lidi se stmelují, hodně nového se o sobě zjistíme. V podobném duchu byly minulé teambuildingy, například ten v Krkonoších.

Rozhodovali jsme se, kam se pojede. Návrhů bylo více, ale protože jsme měli z loňska skvělou zkušenost s vilou v Plané nad Lužnicí, rozhodli jsme se vrátit na stejné místo. Velká vila s mnoha pokoji, hezká uzavřená zahrada, venkovní gril, krytý bazén a sauna. Pro 14 lidí naprosto ideální. Navíc vyšlo výborné počasí.

Čtvrtek byl pracovní, atmosféra byla uvolněnější. Tak ono to ani jinak asi nejde při práci na zahradě pod slunečníkem. Hned první den jsme se rozdělili do týmů na vaření – večeře, oběd, večeře. Každý se toho ujal po svém, sepsal potřebné ingredience a jelo se nakoupit.

S mým týmem jsme se rozhodli připravit moje oblíbené Jacket Potatoes. Podávali jsme je s britským stylem a přízvukem. Bylo to výborný! Další den se grilovala žebra, všechny druhy sýru, zelenina i žampiony. Grilování s bandou lidí je samozřejmě jedna z top aktivit vůbec. 🙂

Bylo hodně živo, stále jsme něco dělali, proto jsme jedno odpoledne nařídili odpolední klid. Ten jsme pojali jako brainstormingovou hru. Přece máme v týmu plno chytrých hlav, tak není od věci zjistit, co se v nich ukrývá. Úkolem bylo vymyšlení nového projektu a padlo plno výborných nápadů!

Skvělé na stmelení týmu jsou teambuildingové hry. Měli jsme nachystaných několik her. Jednou z nich byla stavba věže ze špaget a marshmallows. Byli jsme rozděleni do třech týmů. Můj tým zvolil nejjednodušší taktiku a vyhráli jsme s tím absolutně nejhorším stavením, nicméně všechna pravidla jsme splnili. Ostatní měli krásné propracované “stavby”. Skoro až mi to bylo líto, jak jsem mohl vyhrát s takovou „ošklivkou“, nicméně to je mi občas v businessu podobné, nezakládám si na kráse, pro mě jsou hlavní výsledky, čísla a progress.

Další oblíbenou agenturní hrou jsou “Sardinky”. V podstatě obrácená schovka. Pravidla najdete na netu. Zajímavé je, že tuhle hru si oblíbil i Elon Musk, zakladatel elektro aut Tesla nebo vesmírného startupu Space X. Hru Sardinky zmiňuje kniha o něm.

Měli jsme s sebou i fotbalový míč a kroket, takže zábava byla v plném proudu po celý teambuilding. Do bazénu jsme si přivezli nafukovacího delfína “Willyho”, který bohužel nepřežil ani první večer. Protože jsme kreativní, využili jsme ho jako skákací pytel a vznikla další super hra.

Teambuilding se vydařil na jedničku a už se těším na další. Jaké společné akce pořádáte u vás ve firmě? Přijímám tipy, kam vyrazit příště.

PS. Pokud vás baví sledovat, co se na podobných firemních akcích děje, doporučuji sledovat agenturu Stario na Instagramu. V příspěvcích a hlavně ve Stories je hromada zajímavých věcí, co nikde jinde nezmiňujeme. 🙂

Poslední aktualizace: 07. 07. 2017

Našli jste chybu?