Menu
Tesco mobile

Tesco mobile

6 minut čtení

V posledních letech se na českém trhu objevily noví netradiční virtuální operátoři. Vedle Sazkamobilu přišla s výhodnými nabídkami na trh také společnost Tesco. Ta se vedle poskytování půjček vrhla i na trh telefonních služeb. Ani jeden z těchto operátorů sice nenabízí neomezené tarify na měsíc, některé jejich nabídky ale mohou zákazníky oslovit.

Síťová dostupnost

Společnost Tesco mobile využívá sítě operátora O2. Není se třeba obávat, že by docházelo k výpadkům signálu. Pokrytí volání i mobilního internetu je dostupné na území celé České republiky.

Přenos čísla

Návod na bezplatný přenos čísla k jinému operátorovi je do detailu rozebrán v článku o ČVOP kódu.

Základní služba

Standardní cena volání do všech sítí je 2,50 koruny za minutu a cena jedné SMS je 1,50 koruny.

Tesco Clubcard

Pokud je člověk držitelem Tesco Clubcard, jsou ceny volání a SMS už o něco výhodnější. Po aktivaci SIM karty je nutné spárovat SIM kartu s číslem Clubcard. To lze udělat prostřednictvím internetové samoobsluhy Tesco mobile nebo prostřednictvím zákaznické linky či SMS.

Dále je nutné jednou za 30 dní nabít kredit ve výši alespoň 300 korun. Poté je zákazníkovi zlevněno volání mimo Tesco mobile na 1,50 korun za minutu. Cena SMS je snížena na 1 korunu za jednotku. Největší výhodou je ale volání a SMS zdarma v rámci sítě Tesco mobile.

Při nabití kreditu alespoň 300 korun jednou za 30 dní obdrží zákazník také 1 GB mobilních dat. Ty je ale možné uplatnit pouze v aplikacích Youradio, Evropa 2, ZET a Pigy.cz.

Pokud někdo patří mezi zákazníky, kteří si zakoupili SIM kartu od společnosti Tesco mobile před 24. února 2015, může využít výhodu dvojnásobného kreditu. Znamená to, že zákazník, který si nabije kredit v určité výši, obdrží jako bonus kredit ve výši dobité částky. Pro využití této výhody je opět nutné mít SIM kartu spárovanou se zákaznickou Clubcard.

Kredit se nepřevádí do dalších měsíců, je tedy nutné ho využít do 30 dnů.

Mezinárodní volání

Při volání do zahraničí je nutné si dát pozor na ceny volání. Pokud je voláno na číslo s jinou předvolbou než +420, je cena hovoru minimálně 10 korun za minutu. Naopak pokud se volá na číslo s předvolbou +420 z jakéhokoli státu EU, je cena volání 2,50 korun za minutu.

Balíčky služeb

Společnost Tesco mobile nabízí také balíčky služeb, které mají paušální charakter. Má-li člověk na svém účtě dostatečný kredit, jsou tyto služby aktivovány každých 30 dní. Automatické obnovování balíčku je možné odhlásit prostřednictvím zákaznické linky, SMS nebo v samoobsluze Tesco mobile.

CenaVolání a SMS do Tesco MobileVolání a SMS mimo Tesco Mobile
Štědrých 200200 korunZdarma200 minut nebo SMS

Balíček Štědrých 200 nabízí volání do sítě Tesco Mobile zcela zdarma. Při volání mimo Tesco mobile je účtována 1 korun za jednotku, tedy 1 koruna za SMS či minutu volání. Balíček je automaticky obnovován každých 30 dní v případě, že má zákazník na svém kontě dostatečný kredit k jeho obnovení (v tomto případě 200 korun).

V případě automatického obnovení balíčku jsou navíc zákazníkovi převedeny nespotřebované jednotky z předchozího období.

CenaVolání a SMS do Tesco MobileVolání a SMS mimo Tesco Mobile
Týden neomezeně120 korun za týdenZdarmaZdarma

Při zakoupení balíčku Týden neomezeně získává zákazník možnost volání a SMS zdarma do všech sítí po dobu sedmi dní. Každých sedm dní je tento balíček automaticky obnovován, pokud má zákazník dostatečná kredit k uhrazení.

Týden neomezeně s internetem

Pokud někdo chce využít nabídky Tesco Mobile s internetem, stává se základní balíček Týden neomezeně levnějším. Ceny internetových balíčků jsou uvedeny za 28 dní a pro je fungování je nutné mít aktivní balíček Týden neomezeně. Zákazník tedy musí během 28 dní zaplatit čtyřikrát částku za balíček Týden neomezeně a navíc cenu za internetový balíček na 28 dní.

 Objem datCena datCena balíčku Týden neomezeněCelková cena za 28 dní
MINI100 MB99 korun100 korun499 korun
MIDI500 MB199 korun90 korun559 korun
MAXI1,5 GB299 korun80 korun619 korun
EXTRA5 GB549 korun50 korun880 korun

Cena internetu v těchto balíčcích je relativně vysoká, protože po zakoupení balíčku je možné volat a posílat SMS do všech sítí zdarma.

Balíček Štědroňovi

Příznivější ceny internetu nabízí balíček Štědroňovi. V rámci tohoto balíčku se platí pouze základní cenu internetového balíčku, volat a posílat SMS zdarma je možné pouze v rámci sítě Tesco mobile.

Objem datCena balíčkuVolání a SMS do Tesco MobileVolání a SMS mimo Tesco Mobile
MINI 100 MB 99 korunZdarma2,50 korun za minutu, 1,50 korun za SMS
MIDI 500 MB 199 korun
MAXI 1,5 GB 299 korun
EXTRA 5 GB 549 korun

Balíček Štědroňovi je velmi výhodný pro zákazníky, kteří volají v rámci sítě Tesco Mobile. Do ostatních sítí volají zákazníci za standardní cenu, tedy 2,50 koruny za minutu volání a 1,50 korun za SMS. I v tomto případě platí zvýhodněná nabídka – pokud si zákazník dobije alespoň 300 korun za 30 dní, snižuje se cena volání na 1,50 korun na minutu a cena SMS na 1 korunu.

Pokud chce zákazník volat do cizí sítě, musí si tedy kromě měsíčního balíčku dobít ještě kredit, ze kterého se mu budou jednotky odečítat. Lze využít nabídky Štědroňovi i bez datového balíčku, v tom případě je cena 90 korun za měsíc a zajišťuje zákazníkovi volání a SMS zdarma v rámci sítě Tesco Mobile.

Tesco Samoobsluha

Nechcete-li čekat na telefonát od neznámého čísla s nabídkou zaručeně nejvýhodnějšího tarifu, můžete si stáhnout aplikaci Tesco Samoobsluha. Tesco Samoobsluha je mobilní aplikace, přes kterou lze spravovat Tesco SIM kartu. Do mobilního telefonu si stačí nainstalovat aplikaci Můj Tesco Mobile a následně sledovat aktuální výši kreditu nebo jednotlivé vyúčtování. Skrz aplikaci se dá dobíjet kredit či nastavovat jednotlivé služby Tesco Mobile.

Druhou možností, jak nastavovat jednotlivé služby, je prostřednictvím SMS zpráv v určitém tvaru, které se dají dohledat na internetových stránkách www.tescomobile.cz. Do Tesco Samoobsluhy se dá přihlásit o prostřednictvím PC na stránkách operátora.

Výhodnost

Nabídka společnosti Tesco Mobile je cílena spíše na starší zákazníky, kteří preferují co nejvýhodnější ceny volání. Proto nabízí vcelku výhodný tarif Týden neomezeně, se kterým lze volat neomezeně do všech sítí pouze za 120 korun týdně.

Ceny tarifů s datovými balíčky jsou ale nevýhodné pro svou vysokou cenu a nízký objem dat. Pro rodiny je velmi výhodný tarif Štědroňovi. Za 90 korun měsíčně lze totiž volat v rámci sítě Tesco Mobile zdarma. Čtyřčlenná rodina mezi sebou tedy může zdarma volat a smskovat za 360 korun měsíčně.

Opravdu výhodný je Tesco Mobile mezi osobami, které se pohybují v rámci sítě Tesco Mobile. Při volání do cizích sítí není společnost Tesco Mobile výhodnější než ostatní operátoři na trhu. Před přechodem ke společnosti Tesco mobile je tedy dobré prozkoumat i nabídky jiných operátorů.

Velkým virtuálním operátorem je např. Sazkamobil, který nabízí podobné služby. Stejně jako Tesco Mobile nabízí i Sazkamobil samoobsluhu online pro jednodušší přehled nad současnou situací. Na trhu jsou nyní také výhodné neomezené tarify od tradičních operátorů. Spousta výhod se navíc otevírá až po splnění dvou podmínek.

Spárování telefonního čísla s Tesco Clubcard a při dobití kreditu alespoň 300 korun jednou za 30 dní.

Poslední aktualizace: 07. 08. 2018