Menu
Tip na podcasty: investování, růst e-commerce businessu, zkušenosti s exitem firmy

Tip na podcasty: investování, růst e-commerce businessu, zkušenosti s exitem firmy

3 minuty čtení

Je o mě známé, že jsem velký fanoušek knih, audioknih a podcastů. Poslední dva nebo tři roky na sobě sleduji, že stále více času trávím s podcasty, jak parádně roste množství kvalitního obsahu dostupného přes podcasty.

Dobrou práci v podcastech odvádí v ČR například Dan Tržil, o kterém lze mluvit jako o ambasadorovi oboru. U Dana jsem loni vystupoval v podcastu Na vlně podnikání.

Když najdu chvilku, snažím se předat tipy na některé zajímavé podcasty.

Tady opět pár tipů na inspirativní podcasty z posledních měsíců:

Tomáš Fikar (eRockets): Kdy se vyplatí investovat do e-shopů?

Tomáš je majitel úspěšného mezinárodního e-shopu Astratex a také e-shopu Sportobchod.cz. Má za sebou několik vydařených exitů, například s technologickým řešením pro e-shopy NetDirect nebo marketingovou agenturou ACOMWARE, pořadatelem fotbalového turnaje o pohár eshopisty, kterého jsme se s TIPLI účastnili.

Nyní je přes jeho investiční vehikl eRockets především investorem v oboru e-commerce. V podcastu s Jirkou Rosteckým popisuje svůj odborný pohled na některá důležitá témata z oboru e-commerce.

Například se věnuje tématům:

  • strategický vs finanční investor
  • průběh úspěšného exitu a hledání dalších investičních příležitostí
  • spolupráce v týmu investorů, kteří jsou dlouholetí parťáci – např. s tuzemskou investorskou a e-business legendou Jirkou Hlavenkou

Více o podcastu najdete zde.

Tomáš Havryluk: Smyslem Alzy vždy bylo měnit prostředí obchodu

Podcast s dalším Tomášem popisuje zkušenosti Alzy s focusem na růst a změny v prostředí. Jak Tomáš jako šéf Alzy čelí tomu, že během jeho působení v Alze vyrostla firma na 2.000 lidí a za pár let může mít třeba 20.000 lidí nebo taky 200.000 lidí? Jak čelit téměř bláznivým výzvám?

Pokud mě sledujte, možná jste si všimli, že hodně fandím Tomášovi v jeho práci v Alze. S Tomášem se znám někdy od roku 2009. Občas některý jeho výstup rád doporučím, jako třeba tady o inovacích a vedení lidí v Alze.

Aktuální podcast s Tomášem připravený Zdravkem z Forbesu je zde.

Ondřej Vlček: Nápad od studenta má stejnou váhu jako od šéfa

Výborný podcast s novým CEO technologického giganta Avast, který funguje jako dobře promazaný stroj na peníze.

Neskutečný příběh:

  • o Ondřejovo růstu během 25 let – z brigádníka ve firmě o 7 lidech na CEO firmy s tisícovkami lidí v několika státech
  • popisuje, jak se vypracoval z brigádníka na společníka ve firmě, kde získal 2 % podíl a stal se tak jedním z tuzemských miliardářů

Více o podcastu s Ondřejem Vlčkem zde.

Jana Jáčová: Jak řídit 170 účetních

Jana Jáčová je zakladatelka účetní společnosti UOL Účetnictví. Popisuje své zkušenosti s náborem stovek účetních a také řízením této z velké části technologické firmy.

V podcastu se dozvíte:

  • vedení týmu 170 účetních a detailní procestování každého úkolu a ladění týmu, procesů a každého detailu
  • inspirace z firmy, kde se slovy majitelky „opravdu hodně maká“

Více o podcastu s Janou Jáčovou zde.

František Szabó: Exity

Tuzemská affiliate legenda Franta Szabó má za sebou řadu menších i větších prodejů projektů a společností. Ve svém podcastu sdílí zkušenosti:

  • například zazní doporučení, jak při prodeji postupovat, aby cena projektu byla zajímavější, než jen při prodeji přes Webtrh, který mimochodem Frantovi několikrát zafungoval dobře
  • nebo třeba zmiňuje své zkušenosti, jak je důležité se vcítit do kupujícího

Za nás také díky František Szabó za pochvalu k průběhu prodeje projektu a firmy Pestrý jídelníček z loňska. Pro úplnost tady článek s podrobnostmi z akvizice.

Jedná se o třetí Frantův podcast a v natáčení dalších podcastů pokračuje. 👏🏼

Ještě doplním, že podcasty poslouchám přes Spotify a každému bych tenhle způsob poslechu podcastů doporučil. Kluci a holky ze Spotify hodně vyladili své řešení pro poslech podcastů a je to parádní zážitek.

Poslední aktualizace: 07. 10. 2019