Menu
Tipy na desítky hodin nabitých podcastů zdarma

Tipy na desítky hodin nabitých podcastů zdarma

2 minuty čtení

🔈 Poslední dobou se mi zúžil seznam audioknih, které jsem měl k poslechnutí. Za poslední roky jsem jich slyšel přes stovku, část těch jasných „must listen“ jsem si už vyslechl.

Začal jsem k tomu více poslouchat podcasty. Naposlouchal jsem jich v posledních několika týdnech zhruba 20 hodin. Přidám několik tipů toho, co mě zaujalo.

Velmi rychle s Tipli v ČR, SK i PL rosteme a abych se z toho nezbláznil, koukám po inspiraci, tipech a zkušenostech jiných. Podcasty jsou tak skvělou možností, jak poměrně snadno získat více know-how.

Tenhle seznam jsem původně připravil pro velikonoční víkend a publikoval na mém Twitteru. Pokud vám seznam během bujarých Velikonoc unikl, v doplněné podobě sepsáno zde na blogu.

Zajímavé podcasty vyhlížím například na těchto zdrojích:

Zde uvádím podcasty, které mě v poslední době zaujaly. Uvádím u nich subjektivní hodnocení. Není to o kvalitě ani jednoho z diskutujících, ani o kvalitě informací. Jedná se o hodnocení, jak ten daný podcast rezonoval s mojí aktuální situací – tj. k tomu, co nyní řešíme v práci nebo co řeším za výzvy já osobně.

95 %: DEEP TALKS 04: David Semerad
David je bez diskuze člověk, který něco dokázal a jede na hraně, což se mi líbí. S Davidem se podobně díváme na zjednodušování života přes zmenšování počtu rozhodnutí během dne (např. při oblékání). Fajn inspirativní rozhovor.

90 %: Proti proudu – Epizoda 38: David Semerad
Pokud by vám jeden rozhovor s Davidem nestačil, dejte si ještě tenhle. Nejde se tolik do hloubky jako u Petra Ludwig, který je Davidův kámoš/kouč, každopádně taky výborný počin a David prozradí dalších pár fíglů k dlouhodobému úspěšnému růstu na plné pecky.

90 %: Proti proudu – Epizoda 32: Josef José Kadlec
José je samozřejmě mega úspěšný a podobně jako my hodně naspeedovaný týpek, co si jde jasně za svým. Má výsledky a maká. To se mi líbí. Pár věcí bylo pro mě osobně méně relevantních, nicméně bomba rozhovor a doporučuji.

90 %: Jakub Pok (Škola paměti): Jak si zlepšit paměť a jak funguje lidský mozek?
Dlouhou dobu se zabývám mozkem a jeho možnostmi. Sám experimentuji s různými technikami ke zvýšení výkonu a produktivity a taky spokojenosti v životě. Jakub mě oslovil a brzy zkusím jeho školení. Navíc působí jako dost zábavný člověk, na YouTube má hodně videí. Dobrá práce Jirky Rosteckého, který s ním tenhle rozhovor spáchal.

70 %: Michal Vojta (SALESDOCk): Sales nejen u startupů, budování firemní kultury, 2 šéfové
Tady už byl přínos pro mě o něco menší, nicméně sdílel jsem našemu šéfovi obchodu, protože pár popsaných technik může fungovat a stojí za vyzkoušení. Michal má každopádně tah na branku a něco už dokázal.

Také posloucháte podcasty a učíte se nové věci? Taky vás baví každý den na sobě dřít a sledovat, jaký to má vliv na výsledky?

Zkuste těchto pár podcastů a dejte mi vědět třeba na email, jak se vám líbily.

Ať vám to roste! 📈🚀

Poslední aktualizace: 09. 04. 2018