Menu
Aplikace Todoist – možná nejlepší TODO manager

Aplikace Todoist – možná nejlepší TODO manager

3 minuty čtení

Touto dobou to je přesně rok, co jsem začal používat Todoist jako můj TODO manager. Patřím mezi ty lidi, co často testují různé appky a nástroje. Baví mě hledat prostor pro zvyšování produktivity a líbí se mi zjednodušovat si život.

Tip: Snažím se být efektivní i při nakupování. Ročně ušetřím několik tisíc korun při objednávkách jídla přes DámeJídlo.cz nebo objednávkách ubytování přes Booking. Stačí začít objednávku přes cashback portál Tipli.cz – získávám 3-10 % zpět z ceny nákupů.

Todoist #1 – mobilní aplikace

Vyzkoušel jsem více TODO nástrojů a Todoist u mě jednoznačně vede – pro snadnou obsluhu, rychlost práce a pro perfektně zpracovanou mobilní appku. Webová appka je také výborná, je napsána v HTML5 – rychlá a funguje v prohlížecí i bez připojení k internetu.

Velké plus je pro mě Chrome rozšíření Todoistu, přes které je možné jakoukoliv stránku na webu nakliknout jako TODO. Výborně to je například pro tickety v project management nástrojích jako Asana/Basecamp. Slouží hlavně k plánování času a sledování úkolů.

Třešničkou na dortu je v aplikaci Todoistu gamifikační vrstva Karma, která vám ukazuje, jak jste produktivní. Nechci se chlubit, ale tam se pravidelně pohybuji na špičce žebříčku. 🙂

Recenze

Aplikace Todoist patří mezi nejlépe hodnocené aplikace. Dokonce jsem dohledal, že byl dle jednoho hodnocení vybrán v nějakém žebříčku na Forbes.com jako nejlepší TODO aplikace.

Před nějakou dobou Todoist přišel s řešením Todoist for Business. Za přátelských 2,5 USD měsíčně za uživatele získáte další zajímavé funkce. Připravil jsem ve firmě dobrovolně školení na Todoist a podle reakcí to vypadá, že všechny účastníky školení Todoist zaujal a oblíbili si jej.

#recenze

Janine F.
„Je to tak přehledné, vidím všechny své úkoly a dělám projekt za projektem. Ale mohu také některými úkoly pověřit ostatní členy týmu. Jednoduché ovládání mi umožňuje přehodit aktivity i na jiný den. Líbí se mi i vizuální stránka, která je velmi moderní.“

Douglas B.
„Vizuál je čistý, aktivity se dají velmi snadno spravovat. Nestrávíte nad plánováním svých úkolů ani tolik času. Většina poskytnutých funkcí se dá snadno naučit ovládat…“

Co nabízí?

Samotná aplikace ve svém popisu uvádí, že lidem pomáhá s organizací úkolů a plánů a hlavně pomáhá v dosažení cílů snadněji a bez stresu.

Potřebujete přiřadit úkoly svým kolegům nebo zaměstnancům? Nebo připomenout vaší drahé polovičce ať nezapomene koupit mléko? Utvořit si úkoly v aplikaci Todoist může fakt každý.

Todoist je velmi flexibilní ve svém využití, slouží tak, jak zrovna vy potřebujete. Od běžných starostí v domácnosti, až po vedení vašeho týmu.

Todoist #2 – web

Aplikace Todoist nabízí podporu každý den a všude. Je to aplikace, kterou můžete používat na telefonu, chytrých hodinkách, tabletu i osobním počítači. Z dostupných TODO aplikací má asi nejširší podporu pro všechna zařízení a operační systémy.

Jednotlivé úkoly se v aplikaci Todoist synchronizují mezi zařízeními. To je výhoda aplikace – vzájemné propojení, co napíšete ve spěchu na mobilu, tak nejdete večer zesynchronizované na počítači nebo tabletu.

Todoist #3 – na chytrých hodinkách

Zorganizovat si můžete profesní život i ten osobní – výlety, dovolené, chod domácnosti. Jednoduché ovládání usnadní seřadit si povinnosti a sestavit je tak, jak vaše priority dovolí.

Můj den s Todoist

Osobně si nedokážu představit den bez TODO aplikace jakou je Todoist. Po zapnutí počítače nebo mobilu bych nevěděl, co dělat dál a čemu se s jakou prioritou věnovat.

Jak si organizujete práci? Jaké aplikace a nástroje používáte?

Poslední aktualizace: 13. 10. 2014