Aplikace Todoist – možná nejlepší TODO manager

3 minuty čtení

Touto dobou to je přesně rok, co jsem začal používat Todoist jako můj TODO manager. Patřím mezi ty lidi, co často testují různé appky a nástroje. Baví mě hledat prostor pro zvyšování produktivity a líbí se mi zjednodušovat si život.

Tip: Snažím se být efektivní i při nakupování. Ročně ušetřím několik tisíc korun při objednávkách jídla přes DámeJídlo.cz nebo objednávkách ubytování přes Booking. Stačí začít objednávku přes cashback portál Tipli.cz – získávám 3-10 % zpět z ceny nákupů.

Todoist #1 – mobilní aplikace

Vyzkoušel jsem více TODO nástrojů a Todoist u mě jednoznačně vede – pro snadnou obsluhu, rychlost práce a pro perfektně zpracovanou mobilní appku. Webová appka je také výborná, je napsána v HTML5 – rychlá a funguje v prohlížecí i bez připojení k internetu.

Velké plus je pro mě Chrome rozšíření Todoistu, přes které je možné jakoukoliv stránku na webu nakliknout jako TODO. Výborně to je například pro tickety v project management nástrojích jako Asana/Basecamp. Slouží hlavně k plánování času a sledování úkolů.

Třešničkou na dortu je v aplikaci Todoistu gamifikační vrstva Karma, která vám ukazuje, jak jste produktivní. Nechci se chlubit, ale tam se pravidelně pohybuji na špičce žebříčku. 🙂

Recenze

Aplikace Todoist patří mezi nejlépe hodnocené aplikace. Dokonce jsem dohledal, že byl dle jednoho hodnocení vybrán v nějakém žebříčku na Forbes.com jako nejlepší TODO aplikace.

Před nějakou dobou Todoist přišel s řešením Todoist for Business. Za přátelských 2,5 USD měsíčně za uživatele získáte další zajímavé funkce. Připravil jsem ve firmě dobrovolně školení na Todoist a podle reakcí to vypadá, že všechny účastníky školení Todoist zaujal a oblíbili si jej.

#recenze

Janine F.
„Je to tak přehledné, vidím všechny své úkoly a dělám projekt za projektem. Ale mohu také některými úkoly pověřit ostatní členy týmu. Jednoduché ovládání mi umožňuje přehodit aktivity i na jiný den. Líbí se mi i vizuální stránka, která je velmi moderní.“

Douglas B.
„Vizuál je čistý, aktivity se dají velmi snadno spravovat. Nestrávíte nad plánováním svých úkolů ani tolik času. Většina poskytnutých funkcí se dá snadno naučit ovládat…“

Co nabízí?

Samotná aplikace ve svém popisu uvádí, že lidem pomáhá s organizací úkolů a plánů a hlavně pomáhá v dosažení cílů snadněji a bez stresu. Potřebujete přiřadit úkoly svým kolegům nebo zaměstnancům? Nebo připomenout vaší drahé polovičce ať nezapomene koupit mléko? Utvořit si úkoly v aplikaci Todoist může fakt každý. Slouží vám tak, jak zrovna vy potřebujete. Od běžných starostí v domácnosti, až po vedení vašeho týmu.

Todoist #2 – web

Aplikace Todoist nabízí podporu každý den a všude. Je to aplikace, kterou můžete používat na telefonu, chytrých hodinkách, tabletu i osobním počítači. Z dostupných TODO aplikací má asi nejširší podporu pro všechna zařízení a operační systémy. Jednotlivé úkoly se synchronizují mezi zařízeními. To je výhoda samotné aplikace – vzájemné propojení, co napíšete ve spěchu na mobilu, tak nejdete večer zesynchronizované na počítači nebo tabletu.

Todoist #3 – na chytrých hodinkách

Zorganizovat si můžete profesní život i ten osobní – výlety, dovolené, chod domácnosti. Jednoduché ovládání usnadní seřadit si povinnosti a sestavit je tak, jak vaše priority dovolí.

Moje zkušenost…

Osobně si nedokážu představit den bez TODO aplikace jakou je Todoist. Po zapnutí počítače nebo mobilu bych nevěděl, co dělat dál a čemu se s jakou prioritou věnovat.

Jak si organizujete práci? Jaké aplikace a nástroje používáte?

 • Souhlasím, já Todoist používám jak v práci, tak i na své vlastní projekty, je přehledný a jednoduchý na ovládání, chybí mi export úkolů do nějakého souboru nebo jsem tuhle možnost nenašel, jinak silně doporučuji.

 • Jakub Herrmann

  Diky za tip, vypada to opravdu dobre 🙂 da se nejak propojit s kalendarem? Nebo nejak zobrazit kalendar, kde uvidim vsechny ukoly?

 • Nevim, jestli mi to bude nekdo verit, ale cely moje TODO je jeden .txt soubor v Poznamkovym bloku 🙂 prvni cast je TODO co bych mel stihnout dnes, dalsi cast je prace na delsi obdobi a pak nejaky tipy na novy veci..priority neurcuju, vybiram co je potreba 🙂

 • Michal Šviga

  Todoist je skvělej. Take jsem testoval všechny možné todo apky. Udělal jsem si na to dokonce webovou stránku s funkcemi jednotlivých aplikací a s filtrováním podle vlastností ( http://todocompare.com ) . Todoist (obzvaště placená verze) často vychází jako vítěz nebo velice dobrá varianta. Vadilo mi, že free verze nemá notifikace. Oblíbil jsem si nakonec Wunderlist. Ten i ve free verzi nabízí dost muziky.

 • Díky za tip, vyzkouším 🙂 Osobně zatím zůstávám hlavně díky synchronizaci u screensletu na ploše u pc, a widgetu na telefonu u google kalendáře. Ale sám tuším, že to není ono. Zkoušel jsem různé nástroje jako je třeba Insightly, ale vždy jsem skončil na tom že to prostě na té ploše pc potřebuji vidět.

  • Todoist doporucuji vyzkouset. Objevis uplne novy rozmer organizace prace a zivota. 🙂
   Navic Todoist ma i desktop appku, ta by se ti mohla take libit (osobne mam Todoist otevreny v prohlizeci, to mi vyhovuje nejvice).

 • 6n64

  neznal jsem, začal jsem na popud tohoto článku používat asi před 10 dny a už teď vím, že v tom základním a „hlavním“, co potřebuji, mi to plně (a hlavně líp, jednodušeji, přehledněji) nahradí mou dosavadní kombinaci trello+google kalendář+aplikace cherrytree (a přitom všechny tyto appky jsou taky skvělé, ale …jsou tři). díky moc, pane!

 • robbie_st

  Bohužel nepodporuje starší verze Androidu. 🙁 Tak se budu muset spokojit s online verzí.Site Footer