Menu
Uber Eats recenze – kupón na slevu -100 Kč, rozvoz jídla do 30 minut

Uber Eats recenze – kupón na slevu -100 Kč, rozvoz jídla do 30 minut

6 minut čtení

Vedle rozvozu lidí nabízí Uber i další službu – Uber Eats, která slibuje doručení jídla k zákazníkům domů do 30 minut. Uber Eats v Česku bylo spuštěno na konci léta 2018 a dnes nabízí rozvoz z desítek restaurací a fast foodů. Kdo jídlo rozváží, kam si lze objednat a jaká je cena za rozvoz u Uber Eats?

Ideální možností na první vyzkoušení této služby je využití Uber Eats promo kódu, který je uveden níže. Díky tomu lze ušetřit 100 Kč na první objednávce.

Ušetřete 100 Kč na objednávce s kódem: eats-michalh74ue

Uber Eats promo kód se zadává během registrace v mobilní aplikaci.

S kódem „eats-michalh74ue“ ušetříte 100 Kč na objednávce. Stačí kód vyplnit při registraci v mobilní aplikaci. Slevový kód lze využít na první objednávku.

Co je to Uber Eats

Uber Eats je samostatná služba a aplikace provozovaná společností Uber na rozvoz jídla. Jídlo si lze nechat přivézt kamkoliv – nejen domů, ale i např. do práce, do školy nebo do parku s přáteli.

Pro milovníky jídla to představuje pohodlný způsob doručení jídla, pro zájemce o přivýdělek zase atraktivní pobídku.

Pro objednání jídla si stačí stáhnout mobilní aplikaci Uber Eats, popřípadě navštívit webovou stránku www.ubereats.com.

Aplikace Uber Eats je zdarma dostupná pro iOS a Android.
Aplikace Uber Eats je zdarma dostupná pro iOS a Android.

Aplikace Uber Eats (samostatně stáhnutelná od taxi aplikace Uber) je dostupná na App Store a Google Play. Obě verze jsou zcela zdarma ke stáhnutí.

Recenze Uber Eats aplikace jsou velmi pozitivní. Android verze na Google Playi sedí na hodnocení 4,2 z 5 hvězdiček podle více než milionu uživatelů. O proti tomu má iOS verze 4,8 z 5 hvězdiček na základě téměř jednoho a půl milionu lidí.

Po spuštění aplikace je nutné se registrovat a vytvořit si profil. Pokud si člověk uloží platební kartu ve svém profilu, může si jídlo objednat jedním kliknutím úplně kamkoliv.

Ten, kdo již využil v minulosti Uber, nebude rozhraním a fungováním aplikace Uber Eats překvapen. Vše funguje na podobném principu a použití je velmi intuitivní. Všechno je navíc v češtině.

Podobně jako u samotného Uberu, i v aplikaci Uber Eats si lze zobrazit profil řidiče, který bude objednané jídlo dovážet a v jakém autě (nebo jiným způsobem) přijede. Zároveň se zobrazují jeho hodnocení jinými uživateli.

Podobnou službu pro rozvoz jídla nabízí i aplikace Wolt.

Jak si objednat jídlo přes Uber Eats

Po stažení mobilní aplikace a po registraci stačí zadat svou adresu, poté se zobrazí, které restaurace Uber Eats doručení na dané místo podporují.

Jakmile si člověk vybere restauraci nebo fast food řetězec (mezi nimi např. i McDonald’s) a nakliká si jídlo, stačí pouze objednat.

V tuto chvíli se uživateli zobrazí, kdy může své jídlo očekávat. V momentu, kdy si kurýr převezme jídlo, lze jeho trasu sledovat na mapě včetně odhadovaného času doručení.

Celý proces objednání jídla přes Uber Eats je velmi jednoduchý a rychlý.
Celý proces objednání jídla přes Uber Eats je velmi jednoduchý a rychlý.

Na objednávce lze ušetřit 100 Kč díky Uber Eats promo kódu eats-michalh74ue.

Je zde i možnost objednat si jídlo předem – na určité místo v určitý čas. Toto nastavení lze vytvořit i na týden dopředu.

Aplikace sleduje, jaké jídlo si daný uživatel objednává z kterých restaurací a v jaký čas. Podle těchto informací pak doporučuje určité pokrmy či restaurace.

Aplikace sama je také schopna rozpoznat, zdali se jedná o vegetariána či vegana a podle toho filtrovat seznam nabízených restaurací a jídel a upřednostňovat vegetariánské a veganské podniky.

Počet restaurací nabízející dovoz jídla skrz aplikaci a se neustále rozrůstá a v současné době nabízí již velmi široké spektrum kuchyní.

Kam Uber Eats dováží?

Jak již bylo řečeno, jediné město, kde Uber Eats zatím funguje, je Praha. Jdou zde ale aktivní plány na budoucí expanzi do jiných českých měst.

Zatím není pokryta celá ani samotná Praha, nicméně od svého spuštění v srpnu 2018 se oblast pokrytí doručení zdvojnásobila.

Současná mapa Uber Eats Praha v roce 2019 vypadá následovně:

Mapa pokrytí oblasti, kam Uber Eats doručuje jídlo.
Mapa pokrytí oblasti, kam Uber Eats doručuje jídlo.

Stejným tempem expanze lze očekávat, že koncem roku si bude možné přes Uber Eats nechat doručit jídlo po celé Praze. Člověk si tak bude moct nechat doručit jídlo ze svých oblíbených restaurací, aniž by musel hledat, kde zaparkovat v Praze.

Rychlost expanze limituje počet řidičů rozvážející jídlo. Čím větší pokrytí, tím větší množství objednávek.

Ceny za rozvoz jídla

Cena za rozvoz jídla je plošných 49 Kč. Objednávka může být jakkoliv malá či velká, cena rozvozu zůstává pořád stejná. Cenu neovlivňuje ani vzdálenost doručení.

Podobně jako Amazon i Uber Eats plánuje v budoucnu používat drony pro doručování. Vedení plánuje, že by s touto technologií byl schopný doručit jídlo mezi 5 a 30 minutami. Tento druh doručování by nabízel pravděpodobně ještě nižší cenu rozvozu.

Nasazení dronů společnost plánuje do roku 2021.

Kdo rozváží jídlo?

Stejně jako u Uberu, Uber Eats zaměstnává běžné lidi, kteří mají doručování jídla jako formu přivýdělku nebo hlavního způsobu, jak si vydělat peníze.

Řidiči mají absolutní svobodu a flexibilitu v jejich pracovních hodinách, sami si mohou určit, kdy a kolik hodin odpracují.

Přihlásit se může každý a k doručování je možné používat kromě auta ještě motorku, kolo či pouze doručovat pěšky. Pro schválení žádosti je však nutné splnit několik podmínek:

Pokud zájemce splňuje všechny tyto podmínky, čeká ho několik školení. Obsahem těchto školení je správné chování k zákazníkům nebo manipulace s jídlem. Teprve poté může rozvážet jídlo.

Uber Eats recenze a zkušenosti

Společnost Uber spustila svou mobilní taxi službu již v roce 2011 a dnes funguje ve většině zemí světa. Na své popularitě a rozběhlé infrastruktuře se Uber rozhodl vstoupit na trh s rozvozem jídla s novou službou Uber Eats.

Uber Eats byla v České republice poprvé spuštěna v srpnu 2018. V současné době funguje pouze v Praze, na Uber Eats Brno si tak budou muset lidé ještě chvíli počkat. Společnost se rychle rozrůstá i do jiných lokalit a v blízké budoucnosti se tak seznam českých měst, kde je Uber Eats možné používat, s nejvyšší pravděpodobností rozšíří. Brzy tak bude možné používat Uber Eats i v Brně, Ostravě, Olomouci nebo v Plzni.

Uživatelé si nejvíce chválí jednoduchost a intuitivnost celého procesu objednání a doručení jídla.

Aplikace na mobilu může utilizovat GPS, což usnadňuje objednání jídla skutečně kamkoliv. Není potřeba nikam volat, ani si zjišťovat současnou lokaci, pokud je člověk někde venku s přáteli.

Ačkoliv je možné si nechat jídlo z McDonald’s dovézt přes DámeJídlo, Uber Eats je oficiálním rozvozcem tohoto řetězce.

Pobočky, které rozváží přes McDelivery své menu, mají vlastní pult pro rozvoz přes Uber Eats a tak nemusí kurýr čekat ve frontě a je schopný jídlo doručit mnohem rychleji.

Mapa poboček, které jsou nyní součástí služby McDelivery:

Celkem 14 poboček McDonald’s podporuje rozvoz McDelivery.

Možnost objednané jídlo sledovat v reálném čase a vidět profil a hodnocení kurýra jsou také vítanými vlastnostmi oproti konkurenci a klasickému rozvozu jídla přímo z restaurace.

Restaurace, které neprovozují vlastní donáškovou službu, mohou díky Uber Eats dostat své skvělé jídlo k zákazníkům, kteří by se o restauraci jinak nedozvěděli.

Službu Uber Eats se vyplatí sledovat na sociálních sítí, kde pravidelně zveřejňují různé slevové promo kódy, akce 1+1 zdarma nebo doprava zdarma.

Na závěr

Uber Eats staví na robustní infrastruktuře taxi služby Uber. Díky tomu je služba schopna dovézt jídlo i do 30 minut.

Uber Eats promo kód navíc výrazně zlevňuje první nákup a člověk tak může získat jeden oběd zdarma. Kód eats-michalh74ue pak stačí vyplnit v aplikaci a následně si už jen vybrat jídlo, na které má člověk zrovna chuť. Už jen díky tomu se vyplatí službu alespoň jednou zkusit využít.

Ačkoliv v Česku funguje pouze v Praze, Uber East Brno nebo Ostrava jsou plánovány a v budoucnu s nejvyšší pravděpodobností začnou též fungovat.

Poslední aktualizace: 18. 04. 2019