Menu
Včasná jízdenka – Česko, Evropa, Německo, Slovensko za hubičku

Včasná jízdenka – Česko, Evropa, Německo, Slovensko za hubičku

3 minuty čtení

Společnost České dráhy nabízí výhodné jízdenky pro cestování mezi vybranými českými městy i do zahraničí. S takzvanou Včasnou jízdenkou lze levně cestovat do měst jako Bratislava, Berlín nebo Drážďany. Jaké jsou ceny Včasných jízdenek a kde je koupit?

V nabídce společnosti České dráhy, a. s. nalezneme vnitrostátní i mezinárodní jízdenky za bezkonkurenční ceny. Výlet vlakem po Česku i do zahraničí vyjde na pouhých pár set korun a cestování se tak stává čím dál dostupnějším.

Včasná jízdenka Evropa – výhodně do zahraničí

S Včasnou jízdenkou Evropa lze za velmi výhodné ceny navštívit Belgii, Dánsko, Maďarsko, Německo, Nizozemí, Rakousko, Slovensko, Slovinsko a Švýcarsko. Včasné jízdenky do těchto destinací je nejvýhodnější zakoupit z pohodlí domova v e-shopu ČD nebo v mobilní aplikaci Můj vlak. V případě nákupu u pokladní přepážky je nutné počítat s poplatkem 50 Kč, stejně tak při objednávce na telefonním čísle 221 111 122.

Předprodej jízdenek je obvykle zahájen dva až tři měsíce před dnem odjezdu. S nákupem Včasné jízdenky se vyplatí si pospíšit, jelikož je jejich počet omezen, a protože jejich cena se s blížícím datem odjezdu zvyšuje.

Cena Včasné jízdenky se odvíjí od vybrané vozové třídy, času nákupu a období, pro něž se jízdenka kupuje.

  • Včasná jízdenka na Slovensko

Kam na výlet s dětmi? Proč si udělat výlet například do Bratislavy? Slovenská metropole návštěvníky uchvátí krásnými majestátními stavbami, jako je Bratislavský hrad či Grasalkovičův palác. Za návštěvu jistě stojí také celé historické centrum města nebo ZOO, jejíž součástí je DinoPark, což ocení především rodiny s dětmi.

Do Bratislavy je možné se s Včasnou jízdenkou Slovensko vydat z Prahy již od 390 , popřípadě z Ústí nad Labem od 182 .

Bratislavský hrad - dominanta slovenské metropole.

Bratislavský hrad – dominanta slovenské metropole.

  • Včasná jízdenka do Německa 

Dalšími oblíbenými městy, do nichž lze jet vlakem za výhodnou cenu, jsou Berlín a Drážďany. Hlavní město Německa láká především studenty, kteří do multikulturního Berlína vyrážejí za zábavou a nočním životem. Na své si ale díky bohatému kulturnímu vyžití přijde každý. Například milovníky architektury a umění jistě nadchne budova Říšského sněmu nebo Ostrov muzeí.

Drážďany si zase díky rozmanité nabídce nákupních center a obchodů získají každého, kdo rád nakupuje. Primark Drážďany je populární destinací zájemců o levné a kvalitní oblečení. Jistě stojí za to navštívit i tamní muzea a galerie, v období před Vánoci pak i slavné vánoční trhy.

Cena včasné jízdenky do Berlína začíná na 364 z Prahy a 494 z Brna. Jízdenky do Drážďan lze zakoupit od 234 z Prahy a 364 z Brna.

Budova Říšského sněmu v Berlíně.

Budova Říšského sněmu v Berlíně.

Po Česku s Akční jízdenkou ČD

České dráhy nabízejí výhodné jízdné i pro cestování mezi vybranými českými městy. Cestující si mohou vybrat mezi takzvanou Akční a Superakční jízdenkou a využít tak levné spojení na domácí půdě.

  • Akční jízdenku lze koupit u pokladní přepážky, v e-shopu ČD, mobilním webu m.cd.cz, mobilní aplikaci Můj vlak nebo u průvodčího ve vlaku (v případě cesty ze stanice, v níž nebyla otevřená pokladna). Akční jízdenka není vázaná na konkrétní vlak. Při koupi Akční jízdenky lze rovněž využít slevy na In Kartu, slevy pro děti a studenty a seniory od 65 let. Nákupem akční jízdenky se také připisují registrovanému uživateli body v rámci věrnostního programu Českých drah.
  • SuperAkční jízdenka je cenově ještě o něco výhodnější. Lze ji však použít jen v konkrétním vlaku, pro který byla zakoupena a k sehnání je výhradně v e-shopu ČD, mobilním webu m.cd.cz a mobilní aplikaci Můj vlak. Nabídka SuperAkčních jízdenek se mění s ohledem na poptávku po cestování na jednotlivých trasách.

Do září 2018 bylo možné zakoupit takzvanou Včasnou jízdenku Česko. Tento typ jízdného byl ale zrušen a do jisté míry nahrazen právě SuperAkčními jízdenkami. Jejich nevýhodou je především to, že oproti Včasným jízdenkám jsou vázány na konkrétní vlaky.

Když tedy cestující daný spoj nestihne, musí koupit jízdenku novou, což s Včasnou jízdenkou Česko nebylo potřeba. Důvodem k této změně byla snaha přimět cestující za nižší cenu využívat méně obsazené vlaky, a tím zajistit větší pohodlí v dosud velmi vytížených spojích.

Poslední aktualizace: 12. 11. 2018