Menu
Videorozhovor o zakládání online projektů a příběh rychlého růstu portálu TIPLI

Videorozhovor o zakládání online projektů a příběh rychlého růstu portálu TIPLI

2 minuty čtení

Ve spolupráci s affiliate sítí Dognet jsme připravili videorozhovor, který představí příběh rychlého růstu portálu TIPLI a zavzpomíná na 11 roků, během kterých se věnuji affiliate marketingu a zakládání online projektů.

Celý rozhovor ke shlédnutí na YouTube a také v článku na webu Dognet.

Zde některé odpovědi z přípravy videorozhovoru:

  • Tipli funguje ako dlho? Vo videu spomínaš cca 2,5 roku.

Portál Tipli jsme začali připravovat v létě 2016. Ostrý start webu byl 15.10.2016. Letos na podzim TIPLI oslaví teprve tři roky na trhu. Za tu dobu jsme stihli spustit naše řešení v CZ, SK a PL a chystáme expanzi do dalších států. Nyní má TIPLI registrovaných přes 800.000 uživatelů a vyhlížíme, kdy překonáme milión registrovaných uživatelů.

Dobré zmínit, že celý letošní rok obrat TIPLI roste přes 100 % meziročně každý jednotlivý měsíc a i přes velký růst projektu jsme letos v zisku.

  • A ty si CEO a Tipli si vlastne zakladal, áno?

Od začátku jsem CEO a zakladatel v TIPLI. Na projektu spolupracuji s KOOPEO Ventures. Z pohledu našeho rozhovoru natáčeného v Bratislavě je zajímavé, že moji kolegové z KOOPEO Ventures založili svou investiční společnost na základě úspěšného podnikání na Slovensku. Podařilo se jim vybudovat na Slovensku významnou firmu v oblasti stravenek a po 20 letech ji dobře prodali globálnímu leaderovi v oboru, kterou je Edenred.

  • V affile sa pohybuješ už 11 rokov, je tak?

Poslední 11 let pracuji na online a affiliate projektech. Předtím jsem působil 5 let v consultingu na projektech pro banky, mobilní operátory a retailové společnosti. V online projektech jsem měl na starosti marketing v ePojisteni.cz a společnosti Elephant Orchestra. Také jsem založil a vedl některé projekty ve slevovém businessu, například SlevyDnes.cz nebo TopSleva.cz. Pár let jsem působil také v portálu Plná Peněženka. Ten jsem koupil pro společnost 5DM.cz, která nyní provozuje. Docela zajímavé je zmínit, že jsem vymyslel a založil hned dvě affiliate sítě. Tou první je eSpolupráce, druhou je AffiliateClub.cz. Obě tyto affiliate sítě jsou dodnes na trhu aktivní a spolupracují s tisícovkami affiláků. Dnes se kromě velmi rychle rostoucího portálu TIPLI věnuji ještě kariérnímu portálu VimVic.cz, kde také v menší míře pracujeme s affiliate marketingem.

  • Čomu sa tak najviac teraz v Tipli venuješ?

Moje práce jako CEO je primárně strategická v oblasti rozvoje produktu, marketingu, vztahu s obchodními partnery a také nábor lidí do firmy. Snažím se firmě také pomáhat v oblasti budování brandu. Jsme stále velmi mladá firma, máme toho hodně před sebou.

Podle současného trendu v letošním roce očekáváme, že tržby TIPLI překonají 50 miliónů korun a příští rok cílíme na překonání 100 miliónů korun v ročních tržbách. Přestože jsme na trhu teprve necelé tři roky, tak svými výsledky se již nyní řadíme mezi největší affiliate projekty v regionu.

Více informací v rozhovoru zde:

Poslední aktualizace: 16. 07. 2019