Menu
Víkend v Berlíně se vydařil – a se sdíleným kolem mobike je to ještě větší zábava

Víkend v Berlíně se vydařil – a se sdíleným kolem mobike je to ještě větší zábava

1 minuta čtení

V únoru jsem vyrazil s TIPLI pracovně do Berlína na největší e-commerce event v regionu. Manželka mi říkala, že by také chtěla opět vidět Berlín. Tak jsem rád, že to vyšlo a docela brzy jsme společně vyjeli do Berlína.

Brali jsme prcka, tak jsme zvolili cestu vlakem a byla to dobrá volba. Cesta vlakem zabrala 4 hoďky a byla to velká pohoda. Našemu Mattovi jsou 2 roky, z vlaku byl nadšený. Cestou tam jsme měli pro sebe kupé, cestou zpět jsme dokonce vychytali speciální dětské kupé.

Procházky po městě taky prima, jarní teplé počasí na víkendový trip vyšlo dobře. Navštívili jsme spoustu známých míst, i když některé spojené s dost nepříjemnou minulostí. Berlín je proslavený pro své legendární kavárny. Nelze vynechat při návštěvě. Můžeme potvrdit, že dobré kafe v Berlíně umí. ☕️🤩

Sdílená ekonomika v praxi v Berlíně

Co mě opravdu hodně zaujalo, jak v Berlíně frčí sdílená ekonomika. Ulice jsou plné sdílených kol, motorek a aut. V každém tomto segmentu je několik solidních hráčů, kteří mají propracované mobilní aplikace a na pohled kvalitní kola, motorky nebo auta.

Otestovali jsme v praxi sdílená kola mobike. Za tímhle startupem stojí Číňani a Berlín se zdá komplet ovládli. Mají údajně v ulicích 5.000 kol, zatímco konkurence třeba jen 1.000 kol. Oranžová kole mobike jsou na každém rohu a jsou ve velmi dobré kvalitě.

Z praxe můžu říct, že to jejich kolo je výborný. Dobře se používá a paušál 10 Euro za měsíc za neomezené používání je dost férová cena. Neomezené používání znamená neomezený počet jízd s délkou do 30 min., takové jízdy lze opakovat, přesednout na jiné kolo je záležitost vteřinky.

V Praze používám Rekola, která jsou také moc fajn. Jen Rekola nejsou napojená na internet, využívá se manuální uzamykání přes řetěz s kódem, takže odemykání a zamykání kola je složitější. Tohle má mobike vyřešené špičkově. Stačí potáhnout zámek a hotovo. Není nutné nic fotit nebo tahat řetěz. Jen potáhnete napevno uchycený zámek, ozve se pípnutí pro potvrzení zamčení a hotovo. Parádní použitelnost.

Celkově platí, co se o Berlínu říká. Berlín je super město. ❤️

Sdílená kola mobike
Sdílený skútr Coup
Sdílený skútr Emmy

Poslední aktualizace: 07. 05. 2019