Menu
Vlakem do Vídně snadno a pohodlně

Vlakem do Vídně snadno a pohodlně

3 minuty čtení

Jedním z nejrychlejších způsobů dopravy do magického hlavního města Rakouska je cestování vlakem. Cestování po železnici je levné, rychlé a díky servisu a službám, které při něm lze využít, také pohodlné. Cestu vlakem je navíc možné podniknout bez velkého plánování, protože například na trase Praha – Vídeň vlaky jezdí až dvanáctkrát za den.

Vlakem do Vídně bez přestupů

Železniční spojení do Vídně zajišťují společnosti České dráhy a RegioJet. Do rakouské metropole lze bez přestupu cestovat z mnoha českých měst i pohraničí. Jaký dopravce zajišťuje přepravu do Vídně z jednotlivých měst ČR a jaký servis České dráhy a RegioJet poskytují?

  • České dráhy – S ČD se do Vídně svezou cestující z Prahy, Brna, Pardubic, Ostravy, Přerova, Břeclavi a Znojma. Přímé spojení je rovněž zajištěno z pohraničního města České Velenice a obce Horní Dvořiště. Registrovaní uživatelé mohou čerpat výhody v podobě slev na on-line jízdenky v rámci věrnostního programu ČD Body.

    Další výhodou je In-Karta, součástí které je RAILPLUS. RAILPLUS poskytuje slevu 15 % ze základního mezinárodního jízdného po celé Evropě. In-Karta se tedy určitě vyplatí.

Cesta vlakem do Rakouska se může zdát dlouhá, a tak je příjemnou výhodou možnost zakoupit občerstvení včetně teplých jídel a nápojů v restauračních vozech ČD. Pro cestující první třídou je pak zdarma k dispozici denní tisk a láhev vody.

  • RegioJet – vlaky RJ do Vídně jezdí z Prahy, Pardubic a Břeclavi.

RegioJet svým zákazníkům zdarma nabízí například nápoje, denní tisk nebo připojení k WiFi. Cestující vyšší třídou si navíc mohou užít cestu v pohodlných polohovatelných sedačkách s šálkem kvalitní italské kávy, případně si dlouhou chvíli zkrátit sledováním filmu na zábavním portálu.

V případě delšího zpoždění vlaků obou přepravců mají cestující nárok na kompenzaci v podobě vrácení části ceny jízdenky.

Vlakem do Vídně za nízké ceny

Cestování se společnostmi České dráhy a RegioJet je nejen pohodlné, ale i cena za vlak do Vídně je velmi příznivá. Z Brna lze cestovat již od 175 Kč, jízdenka z Prahy pak vyjde dle času odjezdu na přibližně 600 až 800 Kč. Nízké ceny jízdenek do Vídně ocení především ti, kteří sem jezdí pravidelně za výhodnými nákupy, například do oblíbeného obchodu Primark, který nabízí módní oblečení, kosmetiku i doplňky do bytu.

"<em

Cestování vlakem si lze užít v pohodlí a k tomu ušetřit. Cesta z Brna navíc trvá pouze hodinu a půl, z Prahy pak přibližně čtyři hodiny.

Vlakem z Prahy se lze do Vídně dostat několikrát denně. Cesta trvá zhruba čtyři hodiny

Vlakem z Prahy se lze do Vídně dostat několikrát denně. Cesta trvá zhruba čtyři hodiny

Kde vystoupit?

Vlaky obou přepravců jezdí na vídeňské hlavní nádraží – Wien Hauptbahnof, odkud je možné se díky propracované městské i mimoměstské síti dopravy dostat prakticky kamkoliv. Soupravy RegioJet zastavují také ve stanici Vídeň Simmering, vlaky Českých drah pak ve stanici Vídeň Meidling.

Na letiště s jednou jízdenkou

Rakouská metropole je často jen přestupní stanicí. Cestující mířící na letiště Schwechat jistě ocení nabídku zakoupit jízdenku až na letiště, kam je zajištěna autobusová doprava ze stanice Vídeň hlavní nádraží. Tuto možnost poskytuje společnost RegioJet.

Trasa Praha – Brno – Vídeň Pendolinem?

Jak se vlakem do Vídně dostat co nejrychleji? Mnohé lidi pravděpodobně napadne využít Pendolino neboli vlaky ČD SuperCity. Jedná se o nejrychlejší soupravy na českých železnicích, jejichž rychlost může být až 230 km/h (u nás však maximálně 160 km/h). Jistě by cestujícím ušetřily čas, nicméně z Prahy do Vídně vlak Pendolino jezdil pouze do roku 2010. Je tedy bohužel nutné si vystačit s vlaky sice pomalejšími, zato neméně komfortními.

Z Prahy do Vídně se už vlakem Pendolino projet nelze. Soupravy SuperCity jsou však stále nejrychlejším pravidelným spojem z Ostravy do Prahy.

Poslední aktualizace: 04. 11. 2018