Menu
Vltava Run 2017 – zkušenosti a zážitky ze závodu

2 minuty čtení

O víkendu jsem poprvé v životě běžel Vltava Run. To je štafetový závod na 360 km. Startuje se na Šumavě a podél Vltavy se běží až do Prahy. Byl to jeden z mých nejsilnějších běžeckých zážitků. Běžel jsem s mými kamarády v týmu TV Nova a 360 km jsme zdolali za 31:59 hod. Ještě teď mě bolí nohy.

Před odjezdem na Barrandově

Odjížděli jsme v pátek od sídla TV Nova. Po 2 hodinách jsme dorazili k apartmánu na Šumavě. Ubytování jsme si zajistili kousek od rezervace Boubínský prales. Shodou okolností si podobné místo na ubytování vybral tým Ewy Farné a večeřela ve stejném hotelu vedle mě u stolu.

Večer na apartmánu proběhlo ještě nad skleničkou vína ladění taktiky. Nejsložitější na celém závodě je logistika. Správné předávání štafety je dost náročné, běží se ve dne v noci. Náš tým měl 12 lidí a 3 dodávky. Mimochodem, cesty v okolí Vltavy byly celý víkend kvůli závodu přeplněné dodávkami. Celkem běželo 300 týmů a na jeden tým obvykle připadaly tři dodávky. Další dodávky měl organizační tým závodu a sponzoři. Některé týmy měly dokonce na závod s sebou obytňák. Těm se dalo maličko závidět. 🙂

Start byl v sobotu od 5:00 ráno, byl postupný. Týmy na něm byly seřazené podle výkonnosti. Cílem bylo, aby do Prahy všichni dorazili v neděli v podvečer. Náš TV Nova tým startoval v 11:00 a na startu jsme měli borce, co 14,1 km uběhl v lese za 57 minut. Kdo běhá, dobře ví, že to je více než špičkový výkon.

Mezi předávkami jsme se organizovali pomocí skupinové diskuze na Whatsappu. Tam bylo neskutečně živo – nezbytné info, motivačky, fotky, videa,… Perfektní využití mobilů a aplikací v praxi.

Část našeho týmu na startu

A je odstartováno…

Moje první předávka, Nová pec na Šumavě

Každý člen štafety běžel 3 úseky. Obvykle šlo o jeden dlouhý, jeden kratší a jeden těžký (terénní). Můj první úsek měl 15,5 km a dal mi dost zabrat – teplo a kopečky. Druhý úsek jsem běžel od 2:00 v noci po 1,5 hodině spánku v kufru dodávky. Poprvé jsem běžel v noci s čelovkou a dost jsem si to užil. Poslední třetí úsek jsem běžel kousek před Prahou trailový výběh s náročností 5/5 – hodně kopcovitý terén, bláto, spousta schodů.

Chlazení nohou v ledové vodě před další etapou

Čekání na jedné z předávek na našeho šampiona

Atmosféra na noční předávce, čas něco kolem 3:00 ráno

Občerstvení v noci, foceno kolem 3:00 ráno

Jeden z desítek obytňáků, v kterých se týmy přepravovaly. Foceno kolem 4:00 ráno

S výsledky jsem spokojený. Z 300 běžců na úseku jsem zaběhl:

• 17. nejrychlejší čas na nočních 10 km
  • 39. nejrychlejší čas na trailu 8,3 km (náročnost 5/5)

Fotka našeho TV Nova týmu z cíle v Praze

Během závodu se mi podařilo předběhnout 20 běžců, jeden jediný borec mi ukázal záda. Do cíle jsme dorazili asi o hodinu dříve, než jsme měli odhadovaný čas. Překonali jsme sami sebe a byl to dost intenzivní zážitek. Musím říct, že jsem byl hodně spokojený a rozhodně bych rád příští rok vyrazil na Vltava Run znova.

Poslední aktualizace: 22. 05. 2017