Menu
Na které vysoké školy se lze dostat bez přijímaček v roce 2019?

Na které vysoké školy se lze dostat bez přijímaček v roce 2019?

1 minuta čtení

Začátek roku se vždy nese ve znamení hledání vysokých škol ze strany studentů a hledání studentů ze stran škol. Přijímací zkoušky ale mohou dát zabrat, zvlášť v kombinaci s maturitou na jaře pro středoškoláky. Jaké vysoké školy berou žáky bez přijímaček?

Vysoké školy představují unikátní možnost nabýt znalosti z praxe i teorie a získat tak cenné zkušenosti pro budoucí uplatnění. Rozhodně neplatí, že by vysoké školy bez přijímaček v tomto zaostávaly. Čas, který by zájemci strávili studiem na přijímací zkoušky, tak mohou využít k přípravě na maturitu v případě středoškoláků nebo k osobnímu rozvoji.

V Česku lze nalézt celou řadu státních i soukromých vysokých škol bez přijímaček. Na nabízené zajímavé obory vysokých škol se tak stačí pouze přihlásit. Mezi fakulty, na které se jde dostat bez přijímaček patří například:

Univerzita a fakultaDatum podání přihlášky
Česká zemědělská univerzita v Praze 
Fakulta lesnická a dřevařská, Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, Fakulta životního prostředíDo 31. března. 2019
České vysoké učení technické v Praze 
Fakulta dopravní, Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská FD do 31. března 2019, FJFI do 30. dubna 2019
Mendelova univerzita v Brně 
Agronomická fakulta, Lesnická a dřevařská fakulta, Zahradnická fakultaDo 31. března. 2019
Univerzita Hradec Králové 
Pedagogická fakulta, Přírodovědecká fakulta
Do 31. března
Univerzita Karlova 
Přírodovědecká fakulta – GeologieDo 28. února. 2019
Vysoká škola obchodní v Praze 
Všechny bakalářské oboryDo září 2019
Západočeská univerzita v Plzni 
Fakulta elektrotechnická, Fakulta strojní, Fakulta ekonomickáFEK do 31. března 2019, FEL a FST do 15. dubna 2019

Díky tomu, že tyto fakulty nevyžadují účast ve Scio testech, může člověk ušetřit poměrně velkou částku. Nejlevnější varianta Scio testu totiž přijde na 500 Kč a mnoho fakult vyžaduje více druhů Scio testů. Pořád je ale nutné uhradit administrativní poplatek za přihlášku.

Výše poplatku za přihlášku se liší, Univerzita Karlova si např. účtuje poplatek 640 Kč, Vysoká škola Praha požaduje pouze 400 Kč.

Soukromé školy obecně nabízejí mnohem delší období pro podání přihlášky, zájemci tak nemusí být ve spěchu s přípravou ke studiu nebo k maturitě. Mnohdy se také vyplatí se podívat na dny otevřených dveří, kde lze často získat sleva na školné.

Poslední aktualizace: 18. 03. 2019