Menu
Výstup na čtyřtisícovku Breithorn

Výstup na čtyřtisícovku Breithorn

1 minuta čtení

Mám za sebou dost intenzivní zážitek. Hodím sem stručné shrnutí, i když všechny ty dojmy, zážitky a útrapy těžko popsat.

Vyrazili jsme do Itálie zdolat čtyřtisícovku. Hned první den v pátek ráno jsme zahájili 7 hodinový výšlap z 1.700 mnm do 3.500 m.m.n. s plnou polní. 🏔 🇮🇹 Tam jsme nocovali v chatě, kde nebyla ani sprcha a pro spaní jeden velký pokoj s malými palandami. Prý tohle má být zábava. 🙈 Naštěstí měli pivo. 🍻🍻

Myslím, že docela vydržím. Na férovku můžu říct, že jsem si docela hrábnul. 🏔🏔 Obrovská porce výškových metrů a řídký vzduch dají zabrat. Na fotce v bundě za mnou chata, kde jsme spali první noc. Za ní v mracích druhá chata, kde bylo v plánu spát druhou noc. Byl to náročný den. Hodně potěšilo, když nám večer nachystali na chatě fantastickou 5-ti chodovou večeři, to nás nakoplo. Po večeři jsme šli poslušně spát. 🍻

Původní plán byl – v sobotu vstávačka ve 4:00 a výstup na čtyřtisícovku Breithorn. Vezli jsme mačky, cepíny a veškerou bezpečnostní výbavu. Byl s námi kamarád, co byl ve vojsku, má za sebou 13 čtyřtisícovek, výstup na Pamíru na sedmitisícku, boj o život na ledovci a záchranu vrtulníkem a pár dalších expedic a zážitků, co si už nepamatuji.

Celou dobu nám říkal, že hory jsou hory a nic se nedá předvídat. Tak to dopadlo. Všechny výstupy v sobotu ráno se zrušily. Předpověď počasí byla azůro, místo toho hustě pršelo a nahoře sněžilo. Rezervní den jsme neměli, tak jsme se vrátili zpět do údolí. Místo výstupu na čtyřtisícovku jsme čekali na mezeru mezi slejváky, abychom mohli sestoupit do údolí.

Nejsme zklamaní. Pod ledovcem mezi ostřílenými horolezci člověk získá úplně jiný vztah k horám a přírodě. Obrovský respekt a pokoru. Krásný zážitek. Sice si nejsem jistý, jestli ještě jednou půjdu zkusit pokořit čtyřtisícovku, je to fakt dost náročný. Alespoň tou poctivou variantou, co jsme šli my – tj. z údolí až nahoru s plnou polní (mačky, cepíny, sedáky, lana a vše potřebné).

Odvezli jsme si mimořádný zážitek a dost jiný pohled na spoustu věcí. A vo tom to je. 🏔🙋‍♂️

A k tomu všemu jsme vymysleli solidní alternativní program na sobotu a navštívili Veronu a dali koupání v Lago De Garda a pak v jezeru v Německu.

Poslední aktualizace: 17. 08. 2019