Menu
Wish.com – registrace a nakupování na Wish v češtině

Wish.com – registrace a nakupování na Wish v češtině

3 minuty čtení

Nakupování v zahraničí se stává stále rostoucím trendem. Především výhodné nákupy z Číny lákají čím dál tím více lidí. Mimo Ebay stojí za zmínku prodejní portál Wish.com. Wish sdružuje velké množství různých obchodů z celého světa a nabízí širokou škálu produktů od oblečení přes domácí potřeby až po elektroniku. A co víc, pomocí aplikace Wish může být nakupování za výhodné ceny ještě snadnější.

O obchodu – Wish shop

Většina lidí zná obchody Ebay či Aliexpress. Wish shop tak známý není. Nakupování přes portál Wish shop umožňuje zákazníkům sehnat módu, doplňky, kosmetiku či třeba elektroniku a PC příslušenství. Pokud by se vyskytla komplikace s velikostí nebo funkčností, není problém zboží reklamovat.

Největší výhodou obchodu Wish je, že vše je česky, dokonce i zákaznická podpora. Nevýhodou může být čínský původ zboží – nelze očekávat kvalitu nejvyšší úrovně, nicméně zákazník může být i příjemně překvapen.

Wish.com funguje jako překupní místo, kde své produkty nabízí mnoho prodejců. Každá objednávka má odlišné místo odeslání, proto je třeba uhradit poštovné za každý kus zvlášť. Poštovné představují sice symbolické částky, avšak oproti obchodu Ebay, kde bývá poštovné často zdarma, se to může zdát jako nevýhoda.

Obchod Wish v češtině

Jak již bylo zmíněno výše, velkou výhodou překlad obchodu Wish – to znamená, že Wish je v češtině. Lidé, kteří nemluví anglicky, uvítají možnost brouzdat Wish česky. V porovnání s Aliexpressem nebo Ebay může být používání stránky jednodušší. Stejně jako zobrazovaní cen v českých korunách.

Co se týče recenzí, české recenze jsou (pokud u předmětu existují) zobrazovány jako první. Jako další se zobrazují anglické recenze. Při troše scrollování se začnou zobrazovat i recenze německé nebo španělské.

Nicméně, česky je pouze rozhraní obchodu. Popisky předmětů jsou pořád anglicky.

Rozhraní je na Wish česky. Popisky produktů se ale pořád zobrazují anglicky.

Jak nakupovat

Pro nakupování na Wish.com je nutná registrace a následné přihlášení. Wish shop nabízí tři způsoby, kterými lze registraci provést:

  • Wish – registrace přes Facebook
  • Wish – registrace emailem

Založení účtu není nic složitého. Zabere pár minut a bude vyžadovat pár základních informací, jako je jméno, příjmení, adresa a kontakt.

Objednávka se platí vždy předem, a to dvěma způsoby: PayPalem, nebo platební kartou. Platba pomocí PayPal je bezpečnější, nicméně platební karta je rychlejší varianta. Z bezpečnostních důvodů není na škodu stanovit si limit pro platby přes internet, pak lze nakupovat bez obav.

Za dopravu bývá účtován poměrně nízký poplatek. Zboží by mělo v pořádku dorazit až do domu prostřednictvím České pošty. Horší je to ovšem s dobou doručení. Zde je třeba počítat s několika týdenním čekáním.

Reklamace a vrácení zboží představuje velkou výhodu. Pokud nastane situace, kdy si zákazník objedná nevhodnou velikost, nebo mu bude doručeno nefunkční zboží, je možné jej do 30 dnů vrátit či reklamovat. Není nutné dělat si obavy o své peníze, ty budou v pořádku vráceny stejným způsobem, jakým proběhla platba.

Aplikace Wish

Obchod Wish je dostupný na webu. Z mnoha důvodů je však lepší aplikace Wish, která je zdarma pro operační systémy Android a iOS. A o kterých důvodech je řeč? Aplikace je přehlednější, jednodušší a především je v českém jazyce.

V profilu se nachází záložky s užitečnými informace, mezi které patří například:

  • Upozornění – buď se zde nachází informace o akčních nabídkách, nebo o objednávkách uskutečněných v minulosti a o bodech za ně získané
  • Historie objednávek – sledování stavu objednávek
  • Odměny – na Wish.com je možné získat 100 bodů za nákup a 10 bodů za recenzi s fotografií, body lze později přeměnit na procentní slevy
  • Zákaznická podpora – v případě problémů s doručením, platbou či kvalitou
  • Často kladené dotazy – kompletní pomoc při nakupování na Wish

Na co si dát pozor

Řada lidí se nakupování na Wish shopu obává, přitom pro obavy není důvod. Obchod Wish.com je bezpečný a má mnoho pozitivních recenzí.

I přes výše zmíněné, není na škodu být při nakupování ostražitý. Především je dobré zaměřit se na popis produktu. Vyčíst informace o materiálu, parametrech a dalších specifikách. Velmi důležitou součástí nakupování na Wish je přečtení recenzí na daný produkt (součástí recenzí bývají i reálné fotky), ale i na konkrétního prodejce.

Mezi poslední radu, která stojí za zmínku, patří rada vztahující se ke slevám. Mnohdy obchodníci zboží nacení, aby poté mohli lákat na 80% slevy. Pozor na marketingové triky.

Poslední aktualizace: 16. 07. 2018