Menu
Wolt – doručení jídla – kupón na slevu -150 Kč, recenze, zkušenosti

Wolt – doručení jídla – kupón na slevu -150 Kč, recenze, zkušenosti

7 minut čtení

Celosvětově na poli doručování jídla funguje již nespočet služeb. Od roku 2014 figuruje mezi těmito službami také Wolt. Jaké restaurace nabízí, jak nákup jídla přes Wolt probíhá, kolik stojí doručení, kam Wolt v České republice dováží a co na službu říkají lidé?

Původně pouze finská služba na rozvoz jídla, Wolt dnes funguje ve 48 městech po celé Evropě – včetně Prahy a Brna.

Ušetřete 150 Kč na objednávce s kódem: TIPLI

Na první objednávce je možné ušetřit 150 Kč pomocí slevového kódu „TIPLI“. Tento kód se vyplní během registrace po stáhnutí mobilní aplikace.

Co je to Wolt

Wolt je společnost na rozvoz jídla. Podobně jako konkurenční DámeJídlo si zakládá na rychlém a spolehlivém doručení jídla zákazníkům.

Nechat si doručit jídlo je možné kamkoliv – tedy nejen domů nebo do práce, ale i např. do parku.

Díky aplikaci Wolt si lze nechat dovézt jídlo i v parku s přáteli.

V České republice působí od 20. července 2018, kdy se stala Praha prvním městem, kde si bylo možné přes Wolt objednat jídlo.

Dnes v Praze spojuje více než 100 restaurací nabízející všechny možné kuchyně a jídla. Jídlo může být u zákazníka doma již do 30 minut.

Jednotlivé typy jídel jsou přehledně řazeny do samostatných kategorií – z toho důvodu je pro zákazníka pouze obtížné si vybrat, na co má zrovna chuť.

Objednat si lze pomocí oficiální webové stránky nebo v mobilní aplikaci.

Společnost byla založena v roce 2014 a prvotně fungovala v Helsinkách, hlavním městě Finska. Zakladateli a nadšenci do podnikání Miki Kuusimu v té době bylo pouze 24 let. Dnes má Wolt miliony zákazníků a v České republice spojuje stovky restaurací se zákazníky.

Mezi další města, kam Wolt rozváží, patří např. Stockholm, Kodaň, Tallinn, Varšava, Budapešť nebo Bělehrad.

Kam Wolt rozváží?

Wolt Česká republika v současné době zahrnuje dvě města – Praha a Brno. V Praze Wolt začal působit ve zhruba stejné době jako Uber Eats. Na rozdíl od Uber Eats ale již expandoval do jiných měst v ČR.

Obě společnosti chtějí být konkurencí domácímu DámeJídlo, které do této chvíle mělo na trhu s rozvozem jídla po ČR téměř volnou ruku. Největší výhodou DámeJídlo je pořád jeho mapa pokrytí, která zahrnuje celou ČR.

Wolt Praha zahrnuje poměrně velkou oblast kolem historického centra Prahy:

Wolt Praha mapa rozvozu.

Tmavě modrá oblast znázorňuje poslední expanzi rozvozu Woltu, která proběhla v březnu 2019.

V Praze Wolt dováží do:

 • celého centra,
 • Prahy 2
 • Prahy 3
 • do části Prahy 4 – konkrétně Nusle
 • do Prahy 5 – konkrétně Smíchov, Strahov, Radlice a Ořechovka
 • do Prahy 6 – konkrétně okolo Kulaťáku a Hanspaulky
 • do Prahy 7
 • Prahy 8 – blíže Karlín, Palmovka, Libeň
 • do části Prahy 10

Je tak možné si objednat jídlo ze svých oblíbených restaurací, aniž by si musel hledat, kde zaparkovat v Praze.

Wolt Brno zatím nabízí rozvoz jídla z několika desítek restaurací. Mapa rozvozu pro Brno je o něco menší než pro Prahu, neustále se ale rozrůstá:

Wolt Brno mapa rozvozu.

Pro Brno je rozvoz jídla v:

 • centru,
 • Veveří,
 • Ponavech,
 • Štýřicích,
 • Nových sadech,
 • části Králova pole.

V budoucnu společnost plánuje rozrůst do dalších měst a rozšířit pokrytí současných lokalit.

V čem se liší od ostatních služeb

Hlavními konkurenty Woltu jsou americký Uber Eats, který staví na podobné infrastruktuře jako taxislužba Uber, a české DámeJídlo.

Výhodou oproti Uber Eats je skutečnost, že se Wolt rozšiřuje do jiných českých měst rychleji. Výhodou obou služeb je skutečně propracovaná aplikace.

Naopak velkou výhodou oproti DámeJídlo je rychlost doručení – Wolt nabízí doručení již do 30 minut. Plusem je také plošná cena za doručení, která se zvyšuje pouze se vzdáleností.

Další výhodou služby je možnost získat Wolt oběd zdarma pomocí promo kódu TIPLI – ten se vloží v mobilní aplikaci do sekce „Enter Promo Code“.

Na rozdíl od DámeJídlo jsou všechny nabízené restaurace skutečně dobré a kvalitní a navíc prověřené zákazníky.

Celá služba je založena na velmi pro-zákaznickém přístupu – např. při pozdním doručení je nabízen kupón na dopravu zdarma pro další nákup. Jakékoliv problémy s objednávkou jsou pracovníci na zákaznickém centru ochotni řešit ke spokojenosti zákazníka.

Wolt versus Uber Eats

Obě aplikace fungují dobře a nabízí kvalitní službu svým zákazníkům. Velkou výhodou obou služeb jsou promo kódy, díky kterým ušetří zákazníci stovky korun na prvních objednávkách.

Nejvýhodnější je využívat aplikace obě a zkombinovat promo kódy u obou aplikací:

 • Wolt promo kód TIPLI
 • Uber Eats promo kód eats-michalh74ue

Nikdo nikomu nebrání využít této nabídky získat minimálně dva obědy zdarma. Tyto promo kódy mohou posloužit pro získání osobní zkušenosti s oběma službami rozvážející jídlo. Pak stačí jen využívat tu, se kterou je zákazník spokojenější.

Uber Eats i Wolt jsou schopny dovést jídlo během půl hodiny. Uber Eats staví na infrastruktuře taxi aplikace Uber a člověk tak může vidět např. profil řidiče nebo jeho hodnocení jinými zákazníky. Wolt naopak často dováží jídlo i na kole, čímž snižuje svou stopu na životním prostředí.

Mobilní aplikace Wolt

Wolt rozvoz jídla funguje primárně přes mobilní aplikaci. Ta si staví na modernosti, intuitivnosti a pro-uživatelském prostředí. Mobilní aplikace je dostupná jak pro iOS, tak pro Android.

Celá aplikace je plně v češtině.

Nejdříve je nutná registrace, která probíhá samozřejmě zdarma. Ve vytvořeném profilu si člověk může zobrazit současnou bilanci, oblíbené restaurace, předchozí objednávky nebo uplatnit Wolt promo kód.

Aplikace využívá GPS a tak usnadňuje celý proces objednání – člověk totiž nemusí zjišťovat, kde se nyní nachází ani nikam telefonovat.

V aplikaci si pouze stačí vybrat restauraci a jídlo a objednat. Zatím je možná pouze platba kartou. Aplikace zobrazí vzdálenost, odhadovaný čas doručení a cenu za doručení. Po objednávce je také možné sledovat trasu kurýra.

Zkrátit si chvíli na čekání lze opakovaným kliknutím na kolečko se zbývajícím časem – spustí se totiž minihra. Člověk se nemusí bát, že by se zavřením aplikace něco pokazilo, jelikož se zbývající čas doručení bude i nadále zobrazovat v horní liště mobilu.

Recenze mobilní aplikace Wolt na Google Play sedí na 4,6 hvězdičkách z 5 na základě téměř 15 000 uživatelů.

Na App Store je aplikace pro iOS hodnocena 4,8 hvězdičkami z 5 podle téměř 5 000 uživatelů.

Wolt má tedy v porovnání s Uber Eats recenze o něco kladnější.

Cena za rozvoz jídla

Wolt nabízí plošnou cenu za rozvoz 39 Kč. Tato suma platí pro objednávky do 1,5 kilometru.

Pokud se někdo nachází více než 1,5 kilometru od zvolené restaurace, platí extra 15 Kč za každý půl kilometr.

Maximální možná výše ceny dopravného je 114 Kč. Tento případ se týká pro objednávky do vzdálenosti 4,5 kilometrů od restaurace a víc na dopravě člověk nezaplatí.

Kdo jídlo rozváží?

Podobně jako u Uber Eats i pro Wolt rozváží jídlo běžní lidé. Práce pro tuto společnost v sobě skýtá maximální flexibilitu – každý kurýr je totiž pánem svého času a sám si určuje, který den a kolik hodin bude pracovat.

Pro to, aby se někdo mohl stát kurýrem, potřebuje vlastní auto, skútr či pouze kolo. Ostatní vybavení poskytne samotná společnost. Pro vlastníky auta je nutné mít mj. i platné povinné ručení.

Rozvoz jídla představuje atraktivní brigádu pro mladé lidi díky časové flexibilitě.

V případě zájmu stačí vyplnit kontaktní formulář na oficiálních stránkách. Zájemci, kteří prošli prvním výběrem, jsou pozvání na úvodní informativní prezentaci, po které následuje pečlivé školení budoucích kurýrů ohledně chování vůči zákazníkům a manipulaci s jídlem.

Pro kurýry je zde vlastní samostatná aplikace s upraveným rozhraním, kterou budou pro svojí práci denně využívat.

Wolt recenze

Skvělou výhodou Woltu je rychlost a spolehlivost doručení – na základě lokace a restaurace se člověku zobrazuje odhadovaná doba doručení a cena rozvozu. Na základě uživatelských recenzí je jídlo skutečně včas doručeno i do 30 minut.

Aplikace je velmi intuitivní a celé objednání a doručení jídla rychlé a jednoduché. Díky aplikaci je možné vidět, v jaké fázi se příprava jídla a objednávka nachází a poté i lokace kurýra, takže se lze připravit na přebrání jídla. Jídlo je možné si objednat i dopředu na určitou hodinu.

Nabídka jednotlivých restaurací je pestrá a dobré jídlo si tak vybere téměř každý. Navíc Wolt neustále rozšiřuje své portfolio partnerských restaurací.

Pro většinu objednávek platí plošná cena rozvozu 39 Kč, která je v porovnání s konkurencí ve formě Uber Eats a DámeJídlo poměrně nízká.

Naopak jako nevýhodu je vnímán omezená rozsah rozvozu. Tento nedostatek plánuje služba v budoucnu vyřešit další expanzí.

Poslední aktualizace: 19. 04. 2019