Menu
Zúčastnili jsme se workshopu na téma „cirkulární inovace“. O co se jedná?

Zúčastnili jsme se workshopu na téma „cirkulární inovace“. O co se jedná?

1 minuta čtení

Nedávno jsme se s portálem TIPLI zúčastnili workshopu, který byl zaměřen na zajímavé téma „cirkulární inovace – recept na udržitelný úspěch pro každou firmu“. Přednášejícím byl Cyril Klepek, inovační leader v agentuře Direct People a zakladatel startupu CYRKL, který je digitálním tržištěm pro obchodování s druhotnými surovinami.

A co si vlastně pod pojmen cirkulární inovace představit? Jedná se o příležitost pro firmy, které mohou touto inovací změnit svůj byznys model, vytvořit nová pracovní místa, získat konkurenční výhodu a především šetřit planetu.

Cirkulární inovace jsou poměrně složité téma, které je však velmi aktuální a je jednou z priorit Evropské unie. Pokud byste se o něm tedy chtěli dozvědět něco více, určitě mohu doporučit tento workshop!

Zabírali jsme se především udržitelností byznysu a zapojením zákazníků na základě hodnot ekologické agendy firem. Praktické příklady jsme si ukázali společnostech jako Baťa, Hanibal nebo Torex.

Během workshopu jsme se zabývali mnoha zajímavými tématy, jako např:

  • změna byznys modelu
  • ekologický design pro budoucnost
  • zahrnutí digitálních technologií
  • odpad zdrojem
  • preference obnovitelných zdrojů
  • spolupráce jako cesta k vytvoření hodnoty
  • zachování hodnoty
  • prodloužení životního cyklu již vzniklých produktů

Hlavním výstupem celého workshopu byla dohoda, jíž se APEK zavázal, že spustí kampaň na propagaci vícekrát použitelných obalů pro e-shopy, které jsou členy asociace a také se pokusí vytvořit apelující dopis pro donáškové služby.

Společnost APEK je asociací pro elektronickou komerci, která mimo jiné pořádá workshopy, semináře a vzdělávací aktivity. Také zastupuje e-commerce trh při komunikaci a zpracovává analýzy a studie o elektronických obchodech.

I přestože je TIPLI jen prostředníkem mezi e-shopy a konečnými zákazníky, tak téma udržitelného rozvoje je pro nás velmi aktuální a dotýká se našeho každodenního života. Ať už se bavíme o životě osobním nebo kancelářském.

Poslední aktualizace: 16. 10. 2019