Menu
Zkušenosti: Nejlepší datová SIM pro EU

Zkušenosti: Nejlepší datová SIM pro EU

4 minuty čtení

AKTUALIZACE 2017: Údaje jsou stále aktuální. Na SIMce od Orange už funguji roky a maximální spokojenost. Nic bych neměnil. Je to nejlepší datová SIM.

Používám při cestách po Evropě i během dovolených v Řecku, Itálii nebo Španělsku.

Orange Simka Mundo

Na Twitteru jsem se našel tip na  nejlepší datovou SIMku pro EU . Teď ve Španělsku jsem si pořídil tuhle předplacenku od Orange a musím říct, že jde o skvělý „kauf“. Kartu jsem koupil v malém místním obchůzku se vším možným a zaplatil za ní 10 Euro, včetně 5 Euro kreditu. Podobně jako v jiných státech, kartu prodejce registruje na vaše osobní údaje (je potřeba mít sebou pas).

Můj tip:
Při cestování rezervuji ubytování na Booking.com přes cashback portál Tipli.cz, díky kterému získám 2-5 % zpět z ceny ubytování.

V mém případě při nákupu v místní obchůdku nastal drobný zádrhel, že karta neměla možnost vylomit si nano-SIM velikost, kterou potřebuji pro iPhone. Jednalo se pouze o klasickou velkou SIMka kartu, jaká se prodávala před 10 lety. Nakonec ale nic, s čím si neporadí ten „brouk pytlík“ schovaný v každém Čechovi. Na recepci hotelu jsem si půjčil nůžky a kartu na první dobrou ohobloval na potřebnou velikost.

Jak objednat?
Kartu si můžete objednat i přes internet. Kamarád kupoval SIMku s kreditem 10 Euro za cenu 15 Euro. Na této adrese najdete informace o výhodném EU tarifu, nákup provedete zde. Nyní ceny za kartu včetně poštovného začínají na 18 Euro. Pořád jde o skvělou nabídku. Používám variantu „Mundo“.

Kartu jsem nastavil pomocí online samoobsluhy na www.orange.es, záložka MiOrange. Moje Španělština je tragická, ale přes Google Translator se na webu člověk v pohodě orientuje. Lepší než na webová verze mi přišla online samoobsluha pro mobil. Umožňuje snadno kontrolovat objem spotřebovaných dat. V samoobsluze jsem si vybral tarif Ballena a Go Europe, viz. níže.

Detail došlé SIMky - možnost vylomit si požadovanou velikost pro Samsung i iPhone telefony

 Detail došlé SIMky – možnost vylomit si požadovanou velikost pro Samsung i iPhone telefony

Předplacenka od španělského Orange má dvě  velké výhody :

1# Jasná volba pro dovolenou ve Španělsku

Při dovolené ve Španělsku (v mém případě na Kanárech) získáte aktivací tarifu Ballena/Velryba za cenu 8,95 Euro solidní 2 GB dat. Teď v létě je nějaká akce, dříve za tuhle cenu byl 1 GB dat. Bonus získáte opakovaně, takže když vyčerpáte data, za dalších 8,95 Euro máte opět 2 GB.

Těch 8,95 Euro je měsíční paušál na předplacené kartě. Pokud na kartě máte kredit a chcete ji dále používat, snižte si po dovolené paušál na nulový, jinak se vám tento paušál opět naúčtuje.

Mimochodem, testoval jsem i SIM od španělského Vodafone a důležité parametry byly výrazně horší – dražší data (800 MB za 10 Euro) a kvalita signálu i připojení horší. I když se signál na iPhone tvářil jako 3G a ukazoval 3-4 čárky signálu, data často nefungovala. Možná přetížená síť, nevím, u Orange se mi to nestávalo.

Takto vypadá balíček a SIMka, která vám dojde při objednávce do ČR

 Takto vypadá balíček a SIMka, kterou vám doručí Česká pošta při objednávce do ČR

2# Nejlepší karta pro roaming v celé EU

V celé EU a Norsku, Islandu a Lichtenštejnsku můžete s touto kartou surfovat za 1 Euro/100 MB během 24 hodin. Tento roamingový tarif se jmenuje Go Europe a zde jsou detaily na webu orange.es v angličtině. Podmínky a pricing převzatý z blogu od Michala Bláhy (zde). Zkuste schválně podmínky a jednoduchost cen srovnat s tím, co nabízí čeští operátoři.

Jedná se o jednoduchý a levný tarif:

  • Tarif platný po celé EU (tj. neplatí pro Švýcarsko, Severní Kypr, Andoru a Gibraltar)
  • Balíček 100 MB na 24 hodin stojí 1 Euro
  • Denní datový limit není omezen, vždy zaplatíte za dalších 100 MB opět 1 Euro
  • Podpora 2G, 3G, LTE
  • iPhone tethering (hotspot profil pro iPhone) nefunguje na 100 %, někdy mi nefungoval ve Španělsku (většinou v pohodě funguje), pro USB modem funguje sdílení internetu v pohodě
  • Volání po EU za 1 Euro na den za 60 min volání. Pokud chcete více, dalších 60 min za 1 Euro
  • Dobíjení doporučuji přes web (viz. výše) nebo přes SMS (nezkoušel jsem). Občas jsou akce, že získáte k dobití zdarma kredit navíc
  • Kredit expiruje za 1 rok bez pohybu nebo navýšení.

Důležitá věc na závěr – iPhone tethering mně osobně většinou funguje. Mám v iPhone dostupný oficiální hotspot profil a můžu sdílet data do notebooku a dalšího mobilu/tabletu. Vše otestováno a tento článek píšu v notebooku, kam si sdílím data z iPhone s orange.es SIMkou. Podle mě je to nejlepší datová SIM pro EU. Nakonec jsem objednal i další SIMku pro manželku.

 

Poslední aktualizace: 10. 07. 2015