Menu
Po zkušenosti s platební kartou Curve už žádnou jinou nechci + zdarma 150 korun

Po zkušenosti s platební kartou Curve už žádnou jinou nechci + zdarma 150 korun

5 minut čtení

Před pár týdny mi dorazila platební karta Curve. Dostal jsem na kartu doporučení od kamaráda. Celý koncept se mi hned zdál skvělý.

Curve je londýnská finanční společnost. Nabízí platební kartu, která je podle mojí zkušenosti mnohem chytřejší než běžné karty vydávané bankami.

  • Na platební kartu Curve si snadno spárujete všechny své kreditní a debetní karty
  • Nosíte jen platební kartu Curve, kterou platíte v obchodě a v mobilní aplikaci si vyberete kartu pro přeúčtování útraty
  • Vybíráte peníze zdarma z bankomatů v tuzemsku (se spárovanou kartou v korunách), v zahraničí za zvýhodněných podmínek

Mám několik platebních karet (soukromé i firemní) a není pohodlné nosit všechny. Jenže při různých příležitostech potřebuji různé karty.

Tak jsem řekl, není důvod Curve nezkusit. Moje zkušenosti s Curve popíšu v této recenzi.

Hned v úvodu můžu upřímně říct, že jsem už dlouho nebyl z nějakého produktu takhle nadšený! I když se tohle může zdát jako takové reklamní klišé, karta Curve mě vážně dostala. Ušetří mi hodně času a je to super pohodlné.

Takhle vypadala po rozbalení zásilka, ve které dorazila karta Curve 

Vychytaná aplikace Curve nahradí všechny platební karty

Pokud jste o Curve doposud neslyšeli, jedná se o platební Mastercard kartu, na níž spárujete všechny své karty (včetně těch chytrých, mezi které patří například TransferWise karta nebo Revolut card, ale třeba také Twisto karta). Při pořízení Curve si do mobilu stáhnete aplikaci, pomocí které spárujete své platební karty a kartu Curve.

Nahrání současné platební karty do mobilní aplikace Curve je snadné, stačí vložit údaje o kartě a nová karta se založí v aplikaci. Případně stačí kliknout na ikonku foťáku a údaje z karty se oscanují a karta se založí automaticky.

Založení současné platební karty v aplikaci Curve

Jednotlivé karty se založí v aplikaci a je možné před nákupem mezi nimi přepínat. V aplikaci si na jeden klik kdykoliv vyberete, na kterou kartu budete účtovat své útraty. Tím se určí, z které karty se má nákup zaplatit.

Aplikace Curve umí dokonce takovou vychytávku, že sama dokáže určit design založené karty. Případně je možné design i změnit, pokud se vám třeba libí jiná barva.

V přehledu vidím, že jsem do mobilní aplikace Curve nahrál osm platebních karet od pěti různých společností. Když jsem měl tyhle karty v peněžence, pomalu se mi peněženka nevešla ani do kapsy. Tenhle problém Curve elegantně vyřešila.

Náhled mobilní aplikace Curve. Vlevo přehled karet s možností přepnout mezi kartami. Vpravo možnosti nastavení karty Curve.

Stroj času – možnost vrátit se s platbou v čase zpět o 14 dní

Platební karta Curve nabízí zdarma chytrou funkci Go Back In Time. Ta umožňuje do 14 dní od provedené platby přesunout platbu na jinou spárovanou kartu v aplikaci Curve.

  • Curve je stylová Mastercard platební karta – jedna z nejhezčích, co jsem zatím viděl
  • Velká vychytávka – možnost 14 dní zpětně přeúčtovat útraty mezi kartami

Pohodlné při používání Curve jsou také notifikace, které chodí na mobil a zobrazují informace o platbě a použité kartě. Na mobilní appce Curve oceňuji také pokročilou evidenci útrat, to usnadňuje hlídání financí. Aplikace umožňuje platby třídit a nabízí praktické přehledy.

V internetovém bankovnictví platební karty se podle mojí zkušenosti platby přes Curve zobrazují jako internetová transakce s prefixem CRV a místem Londýn.

Vlevo ukázka notifikace na mobilu. Vpravo ukázka výpisu platby přes Curve na Fio účtu.

Platby u tuzemských obchodníků v korunách jsou zdarma bez poplatku.

Platby u zahraničních obchodníků v cizí měně(s napárovanou kartou v korunách) jsou bez poplatku při konverzi měny do 500 liber měsíčně. Poté poplatek +2 %. Pro srovnání stejné náklady účtované bankou dosahují + 5 %.

Placení v obchodě super a jak je to s výběry z bankomatu?

Výběry v tuzemských bankomatech jsou ZDARMA se spárovanou kartou v korunách.

Výběry v zahraničních bankomatech v cizí měně (s napárovanou kartou v korunách) jsou zdarma do 200 liber měsíčně. Po překročení této částky je poplatek +2 % z vybírané částky (nebo 2 libry, pokud vybíráte malou částku).

Vyšší limit nabízí prémiová karta Curve Black – zdarma výběry do 400 liber měsíčně, poté poplatek + 2 % (nebo 2 libry u malých částek). Banky běžně účtují + 5 %.

Známý problém Curve u Raiffeisenbank

Objevil jsem také několik nepříjemností u Curve. Nemilým překvapením je přístup banky Raiffeisenbank. Tahle „banka inspirovaná klienty“ nadále pokračuje ve své tradici blokování nových služeb.

Mám od Raiffeisenbank historicky kreditku Mall, která vrací 2 % zpět při nákupu na internetu. Karty RB si do aplikace Curve nenapojíte, protože banka inspirovaná klienty to blokuje. Nenarazil jsem na žádný jiný problém s Curve než blokace karet RB (a možná Equa bank) – ani osobně ani v diskuzích a recenzích Curve na internetu.

Milá pozornost je cashback u obchodníků

Platební karta Curve nabízí vlastní věrnostní program, který vrací 1 % při platbě u vybraných obchodníků. Pro Českou jde například o Shell, Lidl, Tesco nebo Ikea. Kompletní aktuální seznam podporovaných obchodníku je uvedený v aplikaci.

Základní karta Curve umožňuje zvolit ze seznamu 3 obchodníky pro 1 % cashback. Prémiová Curve Black umožňuje cashback u 6 obchodníků.

Osobně vítám takovou výhodu, protože cashback je můj oblíbený způsob získávání věrnostních odměn. Pro nákupy na internetu využívám cashback na portále Tipli.cz.

Zdarma 2x 150 korun od Curve

Pokud vás oslovila recenze karty Curve a chcete si vychytanou kartu Curve pořídit, není nic jednoduššího, než rozkliknout tento odkaz. Při použití kódu HJ01S získáte navíc pěkných 5 liber (150 Kč) do začátku. Konkrétně je to tak, že oba získáme 5 liber v rámci odměn za doporučení.

Potvrzení získání 5 liber za doporučení.

Zřízení a vedení karty Curve je zdarma

Za zřízení ani vedení Curve se naplatí žádné poplatky ani měsíční poplatky.

Platí se pouze za prémiovou Curve Black, která nabízí výhody jako možnost přidání až šesti cashbackových partnerů oproti třem v základu. Další výhoda Curve Black jsou vyšší limity pro transakce bez poplatků. Za Curve Black se platí jednorázově 50 liber. Vyplatí se hlavně lidem, kteří často cestují a potřebuji často vybírat peníze v zahraničí nebo platit v zahraničí u obchodníků.

Pro většinu běžných uživatelů, mezi které se řadím, naprosto krásně stačí běžná Curve karta, která je zdarma.

Pro pořízení Curve stačí pokračovat přes tento odkaz a při objednávce použít kód HJ01S pro získání 150 Kč (5 liber) do začátku.

Poslední aktualizace: 26. 12. 2018