Menu
Recenze Waze – GPS navigace do auta zdarma

Recenze Waze – GPS navigace do auta zdarma

4 minuty čtení

Už dříve jsem při doporučení supr kamerky do auta zmiňoval, že najezdím poměrně dost kilometrů. Ročně kolem těch 45 tisíc kilometrů, hodně z toho bude po D1 a po Praze. Často o víkendu najedu kolem 1.000 kilometrů. Na kancelářskou myš to, podle mě, není zrovna málo.

V posledním roce jsem si oblíbil navigaci Waze, která je, podle mé zkušenosti, aktuálně  nejlepší GPS navigace do auta . Waze je pro iOS a Android ke stažení zdarma.

Kromě toho dopravní aplikace Waze zároveň výborně využívá sociální rozměr – potíže a komplikace na trase reportují přímo uživatelé, kteří je také následně mohou hodnotit nebo zrušit, když už nejsou aktuální. To jsou důvody, proč je tato dopravní aplikace tak populární mezi řidiči a je celá řada velmi pochvalných recenzí na Waze.

Můj tip:
Při cestování autem po ČR i po Evropě rezervuji ubytování na Booking.com přes cashback portál Tipli.cz – získám 2-5 % zpět z ceny ubytování.

Dopravní navigace Waze přináší nejčerstvější dopravní informace. Na většině mých tras jsou v podstatě okamžitě dostupná upozornění na nehody, kolony nebo jiná nebezpečí na silnici. Waze navigace následně přepočítá trasu a doporučí alternativu, pokud to je nutné.

Navigace Waze status

Ve Waze se pohybuji kolem 1.500 mista na seznamu TOP uživatelů.

Hlavní výhodu Waze vidím v propracovaném algoritmu GPS navigace, který využívá rychlá a přesná upozornění uživatelů o stavu dopravy. To je důvod, proč podle aplikace Waze jezdím každý den do práce, přestože trasu samozřejmě velmi dobře znám.

Navigace Waze dokáže snadno naplánovat cestu do vzdálenějších míst. Waze se díky tomu hodí pro všechny, kdo míří autem do zahraničí, ať už pracovně nebo na dovolenou.

Doplňky do auta
Některé doplňky do auta nakupuji za skvělé ceny přes internet v čínském obchodě AliExpress – dokonce s dopravou zdarma! Pokud objednávku začnu přes cashback portál Tipli.cz získám ještě 6-8 % zpět z ceny nákupu.

Výhody navigace Waze – GPS, Mapy & Doprava

Jako většina lidí nejsem fanoušek překvapení na cestě, přitom v Praze nebo na D1 těch překvapení dokáže být poměrně dost. Díky Waze navigaci se o potížích v dopravě včas dozvím.

Při závažnější komplikaci v dopravě mě GPS navigace vyšle na jinou trasu – v některých případech na trasu, kterou vidím na mapě poprvé v životě.

Nevybavuji si ale, že by mě někdy Waze nasměrovalo špatně. Funkce GPS je i v husté dopravě nebo v méně obydlených částech republiky naprosto přesná a v pořádku.

Naopak jsem díky dopravní navigaci Waze objevil na mapě několik nových cest do práce a většinou dorazím včas i v pondělí a pátek. To dříve nebylo pravidlem.

Tip na levný benzín od Waze.

Výběr benzínek včetně většinou aktuálních cen paliva.

Druhou mou oblíbenou funkcí dopravní aplikace Waze je navigovaní k levným čerpacím stanicím po cestě nebo v nejbližším okolí trasy. To je užitečná věc především při jízdě po dálnici, kde ceny paliva jsou většinou vysoké a čerpací stanice mají často sjednocené ceny.

Nedávno jsem jel například z Rozvadova do Prahy a na dálnici byla nafta na většině čerpacích stanic za jednotných 37,90 Kč, což se mi rozhodně dávat nechtělo. Waze mi doporučilo Robin Oil, podle mé zkušenosti celkem solidní čerpací stanice.

Benzínová pumpa byla 400 metrů od sjezdu z dálnice (navigace ukazovala minutu od dálnice). Natankoval jsem 50 litrů za 31,30 Kč – pokud správně počítám, díky využití Waze navigace úspora 330 Kč na jedné nádrži. Podle mě dobrý deal za pár kliknutí, najetí max. 1 km a zdržení asi 2 minutky.

Na benzínu mohou ušetřit na benzínových stanicích MOL členové zákaznického programu MOL. Za čerpání paliva dostávají body, za které si pak mohou vybrat odměny z katalogu, získat kávu za jednu korunu na čerpacích stanicích nebo získat slevu na nákupy např. dálniční známky.

Waze navigace do mobilu – recenze

Navigace do mobilu od Waze obsahuje spoustu vymožeností, které ji staví nad její konkurenci. Jelikož je Waze zdarma, pro běžného uživatele to znamená přítomnost reklam. Většinou to jsou reklamy tématické, zobrazují se např. reklamy na blízké restaurace nebo obchody.

Podtrženo, sečteno, Waze je rozhodně doporučeno vyzkoušet. Samotní uživatelé pomáhají s aktuálností informací a situací na silnicích a většinou se na ně dá spolehnout. Tomu odpovídají i recenze navigace do mobilu Waze. K září 2018 sedí na Google Playi s více než sedmi miliony recenzemi se skórem 4,6 hvězdiček z 5.

Waze navigace do mobilu - recenze. 4,6 hvězdiček z 5 a více než 7 milionu recenzí.

Waze navigace do mobilu – recenze. 4,6 hvězdiček z 5 a více než 7 milionu recenzí.

Dopravní aplikace Waze – stažení zdarma

Stahovat můžete Waze zdarma přímo z mobilního telefonu. Zde jsou přímé odkazy, kde najdete i další recenze na aplikaci Waze a zkušenosti uživatelů. O oblibě aplikace Waze svědčí i obrovský počet stažení. Aktuálně si verzi pro Android stáhlo téměř 7 miliónů uživatelů.

Případně můžete využít ke stažení přímo odkaz na oficiálních stránkách aplikace Waze.

Jaká je podle vás nejlepší GPS navigace do auta? Máte nějaké další tipy/hacky, které používáte při jízdách autem?

Poslední aktualizace: 05. 01. 2015